KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szpital w Krośnie ma dyrektora

Piotr Czerwiński - dyrektor szpitala w Krośnie. Piotr Czerwiński - dyrektor szpitala w Krośnie. Fot. Piotr Dymiński

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie. 8 sierpnia Zarząd Województwa powołał na to stanowisko Piotra Czerwińskiego. Sytuacja finansowa szpitala poprawia się, czemu ma służyć kredyt restrukturyzacyjny, a pracownicy otrzymają podwyżki.

REKLAMA


Dyrektor Piotr Czerwiński studiował na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w filii w Rzeszowie. W szpitalu w Krośnie był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych od października 2012 roku. Od grudnia 2017 roku pełnił obowiązki dyrektora.

Nowa kadencja dyrektorska ma trwać 6 lat.

Dyrektor Piotr Czerwiński podkreśla, że gdy przychodził do szpitala jako zastępca Piotra Lenika, placówka miała ogromne problemy finansowe, wynik finansowy był pod kreską na kwotę 13,5 mln złotych. W tym roku po raz pierwszy udało się uzyskać dodatni wynik finansowy. Teraz płynność finansową poprawi kredyt konsolidacyjny. Jest to element systemowego rozwiązania wprowadzonego w województwie Podkarpackim.

- To bardzo ważna umowa, ponieważ kolejne szpitale w naszym województwie będą mogły stabilnie pracować. Mam nadzieję, że ten najgorszy finansowo okres nasze placówki medyczne mają już za sobą - powiedział w Rzeszowie marszałek, Władysław Ortyl.

- Kredyt jest rozłożony na 25 lat - podkreśla Piotr Czerwiński. To pozwoli obniżyć koszty obsługi kredytu i ułatwi utrzymanie stabilności finansowej.

Między innymi dzięki temu uda się wprowadzić podwyżki dla pracowników, w tym pielęgniarek.

- Udało nam się podpisać porozumienie. Wypracowaliśmy stanowisko wspólnie z pracownikami - podkreśla Piotr Czerwiński. Zaznaczył, że w Krośnie nie było akcji protestacyjnej, ani strajku. Udało się usiąść do rozmów i dojść do porozumienia.

- Bardzo dziękuję związkom zawodowym, że podeszły do tematu bardzo roboczo, mając na uwadze potrzeby pracownicze, ale też możliwości szpitala - powiedział na konferencji prasowej w Krośnie, Piotr Czerwiński.

Na podwyżki dla pracowników przeznaczono 7 mln złotych.

Piotr Czerwiński, już jako nowy dyrektor, podkreśla, że jednym z wyzwań jakie przed nim stoją, będzie podniesienie kategorii szpitala w ogólnopolskiej sieci szpitali.

pd

  • autor: pd

10 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?