KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szpital: ograniczenie przyjęć na oddziale ratunkowym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W związku z licznymi przypadkami epidemicznego zapalenia spojówek, krośnieński szpital od 25 lipca ograniczył przyjęcia "schorzeń narządu wzroku” w oddziale ratunkowym. Nadal uzyskamy pomoc w przypadkach związanych np. z urazem oka lub poparzeniem oka.

REKLAMA


"Z dniem 25 lipca 2018 r. wprowadza się ograniczenie przyjęć w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla pacjentów zgłaszających się z powodu schorzeń narządu wzroku" - informuje szpital wojewódzki na swojej stronie internetowej.

Chodzi o ograniczenie przyjęć przypadków, które nie kwalifikują się do SOR, ponieważ nie są nagłymi stanami zagrożenia.

-  W przypadku schorzeń narządu wzroku, które nie są związane z urazem, oparzeniem, nagłym zaniewidzeniem, świadczenia powinny być udzielane przez poradnie okulistyczne i poradnie podstawowej opieki zdrowotnej. Poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej, pacjentom ze schorzeniami narządu wzroku nie kwalifikującymi się do trybu nagłego np. z zapaleniem spojówek i powiek, pierwszej pomocy udzielają lekarze poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że w ramach tej poradni nie zapewnia się diagnostyki lekarza okulisty - mówi Piotr Jurczak, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. - SOR udziela niezbędnej pomocy chorym w stanie nagłego zagrożenia życia  i zdrowia; chorym, którzy doznali urazu w dniu zgłoszenia się do oddziału - dodaje dyr. Jurczak

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?