Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Szpital: ograniczenie przyjęć na oddziale ratunkowym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W związku z licznymi przypadkami epidemicznego zapalenia spojówek, krośnieński szpital od 25 lipca ograniczył przyjęcia "schorzeń narządu wzroku” w oddziale ratunkowym. Nadal uzyskamy pomoc w przypadkach związanych np. z urazem oka lub poparzeniem oka.

REKLAMA"Z dniem 25 lipca 2018 r. wprowadza się ograniczenie przyjęć w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla pacjentów zgłaszających się z powodu schorzeń narządu wzroku" - informuje szpital wojewódzki na swojej stronie internetowej.

Chodzi o ograniczenie przyjęć przypadków, które nie kwalifikują się do SOR, ponieważ nie są nagłymi stanami zagrożenia.

-  W przypadku schorzeń narządu wzroku, które nie są związane z urazem, oparzeniem, nagłym zaniewidzeniem, świadczenia powinny być udzielane przez poradnie okulistyczne i poradnie podstawowej opieki zdrowotnej. Poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej, pacjentom ze schorzeniami narządu wzroku nie kwalifikującymi się do trybu nagłego np. z zapaleniem spojówek i powiek, pierwszej pomocy udzielają lekarze poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że w ramach tej poradni nie zapewnia się diagnostyki lekarza okulisty - mówi Piotr Jurczak, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. - SOR udziela niezbędnej pomocy chorym w stanie nagłego zagrożenia życia  i zdrowia; chorym, którzy doznali urazu w dniu zgłoszenia się do oddziału - dodaje dyr. Jurczak

pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj