KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W niedzielę 11. Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem Polecamy

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na 11. Wielokulturową Sobótkę nad Wisłokiem. 22 czerwca nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W programie tradycyjne puszczanie wianków na wodę oraz liczne konkursy.

REKLAMA


11 Sobótka nad Wisłokiem już po raz kolejny odbędzie się na placu przy Galerii Zawodzie. W trakcie imprezy spotkają się grupy wykonujące muzykę ludową z polsko-słowackiego pogranicza.

Przez całe popołudnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, stoisk gastronomicznych czy puszczania wianków na wodę. W tym roku zaplanowano konkursy na “kwiat paproci” oraz na wyszywaną  widokówkę z Krosna.

Oczywiście wieczór będzie zdominowany przez sobótkowe zwyczaje, ogniska i widowisko obrzędowe. Na scenie pojawią się: LUBATOWIANIE, CHORKOWIANIE oraz goście ze Słowacji: MAKOVICA.

Około godz. 20:00 odbędzie się widowisko sobótkowe "Dookoła kwiatu paproci", podczas którego zapłoną tradycyjne ogniska, przy których rozgrywały będą się perypetie Jasia i Kasi. Jaki będzie finał tej historii... przekonamy się niebawem. Na zakończenie wspólnej zabawy przygotowaliśmy gratkę dla miłośników dźwięków ludowych. Tym razem w nowoczesnych aranżacjach przez pieśni pogranicza poprowadzi nas krośnieńska kapela "A gdzie to dawniej stroiło".

- 16:30 - Rozpoczęcie
- 17:00 - 18:30 - Występ zespołów Chorkowianie i Lubatowianie
- 18:30 - 19:45 - Występ FS Makovica
- 19:45 - Ogłoszenie wyników w Konkursie Tworzenia Kwiatu Paproci
- 20:00 - Widowisko "Dookoła kwiatu paproci"
- 20:45 - 22:00 - Występ zespołu A gdzie to dawniej stroiło

pd/rckp

  • autor: pd/rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?