KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Blues rock i rock’n’roll - Rocksession edycja 9 w Barze Monika

18 lipca Bar Monika (ul. Grodzka 17) zaprasza na kolejną edycję Rocksession. Tym razem będzie sporo dobrego blues rocka ale nie zabraknie również klasycznego rock’n’rolla. Start o godzinie 19:00. Wstęp 15 zł.

REKLAMA


Tym razem na scenie pojawią się zespoły:

The Handrails
Mocna, żywiołowa grupa rock’n’rollowa z Sanoka. Pomysł założenia zespołu zrodził się w grudniu 2011 roku. W kwietniu 2014 r. zespół wydał debiutancki singiel o wymownym tytule "ROCK 'N' ROLL ISN'T DEAD". Obecnie trwają pracę nad autorskimi kompozycjami na debiutancki album, którego premiera planowana jest na lato 2014 r. Radosław Mazgaj - wokal/instrumenty klawiszowe, Hieronim Dąbrowski - gitara elektryczna/wokal, Daniel Marek - gitara basowa/wokal, Szymon Kwiatkowski - instrumenty perkusyjne.

Working Class
Krośnieński zespół założony w lutym 2014 roku. Fascynacja zespołu twórcami takimi jak RL Burnside czy Junior Kimbrough, oraz nowoczesnymi odmianami bluesa zaowocowała mieszanką współczesnego rocka i klasycznych brzmień północy Mississippi. Chłopaki co prawda nigdy nie byli w Stanach, ale znają kogoś kto tam był. Zespół gra w składzie: Piotrek Szydłowski (wokal), Mateusz Jezierski (gitara), Tymek Oleniacz (gitara basowa), oraz Jonasz Kubaszczyk (perkusja).

Cheap Tobacco
Założony w Krakowie w czerwcu 2010 r. Cheap Tobaco, dopiero pół roku później, wykształcił swój obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną , gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją. Zespół mimo kilkuletniej działalności otrzymał już wiele nagród i wyróżnień. Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak w prezentowanym materiale można dostrzec, że zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?