Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nagrody dla laureatów konkursu "Każde miasto ma swój kryminał" rozdane

Nagrody dla laureatów konkursu "Każde miasto ma swój kryminał" rozdane Fot. KBP

W środę (22.10) miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie kryminalne "z Krosnem w treści" ogłoszonego pn. "Każde miasto ma swój kryminał". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej

REKLAMADyplomy i nagrody wręczyła autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda, która później spotkała się z czytelnikami.

- Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Należało napisać opowiadanie kryminalne, którego fabuła rozgrywa się w Krośnie lub jest związana z jego historią. Na konkurs wpłynęło 40 prac ocenionych przez jury w składzie: Anna Pelc (przew.) - polonistka, wykładowca w Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Krośnie, Bogusława Bęben - Wicedyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej oraz Joanna Łach - polonistka, kierownik Działu Informacyjno-Regionalnego KBP - mówi Monika Machowicz, z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie.

- Wykazaliście się znajomością naszego miasta, jego historii, zabytków i legend. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace gimnazjalistów. Ciekawe, zaskakujące rozwiązania głównych wątków, a w niektórych tekstach kreacje portretów psychologicznych bohaterów, wskazują na dużą wiedzę autorów - mówiła przewodnicząca jury do uczestników konkursu.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie gimanzajalistów I miejsce zajęła Adrianna Mleczek z Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym, II miejsca jury przyznało Nicol Ligęzie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Zofii Trybus z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krośnie, natomiast III miejsce Paulinie Łobazie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie. Wyróżnienia otrzymali: Aneta Klocek z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Tomasz Szafran z Gimnazjum nr 5 w Krośnie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych I nagrodę otrzymał Bartosz Argasiński z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, II miejsce przyznano Izabeli Szałankiewicz z V LO w Krośnie w ZSP nr 1, natomiast III miejsce otrzymała Jadwiga Gromek z II LO w Krośnie. Wyróżnienia w tej grupie wiekowej otrzymały: Anna Dworzańska z LO w Rymanowie i Weronika Wajda I LO w Krośnie.

Wszystkie nagrodzone opowiadania można przeczytać na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej - www.kbp.krosno.pl

Konkurs odbył się w ramach projektu „W sieci miasta książek” przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj