KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wigilia naszych sąsiadów" w RCKP

Wspólne dekorowanie pierników, kolędowanie i rozmowy o tradycjach Bożego Narodzenia. “Wigilia Naszych Sąsiadów” już 20 grudnia o godz. 17:00 w RCKP.

REKLAMA


Ostatnia sobota przed Świętami w RCKP to czas kolędowania przy wspólnym stole.

- Wśród pachnącej jedliny będziemy dekorować pierniki, tworzyć świąteczne ozdoby, przygotowywać stroiki i urokliwe pudełeczka na prezenty. W świąteczny nastrój, odkrywając dawne obyczaje,  wprowadzi  nas  Czesław  Drąg, animator kultury i zagorzały  propagator  sztuki ludowej - mówi Dorota Cząstka, dyrektor RCKP. - Kolędować dla nas  będą swoiści gospodarze spotkania, Zespół Śpiewaczy Kamratki. Naszymi  gośćmi będą Folklórny súbor Čerhovčan z Bardejova - dodaje D. Cząstka.

W magiczną noc scena RCKP zamieni się w wiejską izbę pełną opowieści o Bożym Narodzeniu. Wśród aromatycznych zapachów przypomnimy sobie o swoich bliskich.

Wieczór „Wigilia naszych sąsiadów” realizowany jest w ramach projektu Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno, współfinansowanego przez Unię  Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ora budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika  Słowacka 2007-2013.

mg

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?