KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wykład o literaturze najnowszej... w Krośnieńskiej Bibliotece

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńska Biblioteka Publiczna zapraszają na wykład  dr Anny Marchewki pn. "Jak dzisiaj opowiadać historię? na wybranych przykładach z najnowszej literatury polskiej".

REKLAMA


Spotkanie odbędzie się w środę, 23 września o godz. 11.00 w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41.

Dr Anna Marchewka - zawodowo związana z Uniwersytetem Jagiellońskim - literaturoznawczyni, krytyczka literacka, wykładowca na UJ. Publikowała między innymi na łamach "Lampy", "Chimery", "Znaku", "Tygodnika Powszechnego", "Zadry". Współprowadziła programy literackie w TVP Kultura i Radiu Kraków. Współpracuje z Katedrą Krytyki Współczesnej i Centrum Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych na Wydziale Polonistyki UJ.

Wykład będzie m.in. okazją do przypomnienia twórczości pisarzy tworzących obraz najnowszej literatury polskiej - jak Olga Tokarczuk, Łukasz Orbitowski, Jacek Dehnel, Anna Janko czy Ewa Kuryluk.

Wykład jest organizowany w ramach projektu "Fantastyczne Krosno!" przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?