KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Cisza Jak Ta" - koncert w K15

Klub K15 zaprasza 4 grudnia na koncert: "Cisza Jak Ta". Wstęp jest biletowany. Początek o godzinie 17.

REKLAMA


"Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta" - napisał o zespole J. Molczyk.

I rzeczywiście, wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 9 autorskich płyt i zagrał ponad 600 koncertów na scenach w całej Polsce.

Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5 płyta zespołu "Nasze Światy" została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012, a najnowsza płyta "Wuka" poetycką Płytą Roku 2014.

Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 10 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 90 000 słuchaczy i przyjaciół.

Na koncertowym "pokładzie" Ciszy znajdują się trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, i pięć odmiennych wokali splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.

Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno - pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów - Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością tekstów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje są podawane oryginalnie i żywiołowo, wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.
Całość jest zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 11 lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Cisza Jak Ta
4 grudnia 2016, godzina 17.00
Klub K15, ul. Krakowska 15.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w lokalu.

red./K15

  • autor: red./K15

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?