KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Rynek Krosna. Świąteczne Serce Miasta" już od 6 grudnia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum KrosnoCity.pl

Święty Mikołaj spełniający życzenia, mali pomocnicy zbierający sprawności, zapach pierników unoszący się w powietrzu, warsztaty artystyczne i suto zastawiony wigilijny stół. Czas dla kolejną odsłonę akcji "Rynek Krosna. Serce Miasta", tym razem "Świąteczne Serce Miasta”. Zobacz jakie atrakcje przygotowano!

REKLAMA


6 grudnia na krośnieńskim rynku będzie szczególnie wesoło.

- Zabawę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska. O tym, jakie niespodzianki przygotowała przekonacie się tylko w sercu miasta, czyli na krośnieńskim rynku. Imprezę rozpoczniemy symbolicznym rozświetleniem wszystkich ozdób świątecznych. Na mikołajkowej scenie magiczne zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Dysonansu i Studia Piosenki SWING. Gwarantowana wysoka temperatura wykonania, bez w względu na pogodę! W wyjątkowej świątecznej scenerii spotkać będzie można chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa rozdającego łakocie - Świętego Mikołaja - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

- Serdecznie zapraszamy! Hmmm, już na samą myśl tego co będzie się działo i wspomnienie tego wyjątkowego zapachu miodu, orzechów, korzennych przypraw i czekolady czuje się atmosferę świąt... - zachęcają organizatorzy.

Miasteczko Świętego Mikołaja
6 grudnia 2017, godz. od 16.00 do 19.00

Łakocie dla wszystkich dzieci i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem czekają na grzeczne i niegrzeczne dzieci. W tym roku Mikołaj przymyka oko i nikomu nie daje rózg.

- koncert w wykonaniu zespołów Dysonans i Studio Piosenki SWING,
- przyjazd Św. Mikołaja i wspólne rozświetlanie świątecznych dekoracji.

Zobacz: Zostań pomocnikiem Mikołaja w "Sercu Miasta"

Ślizgawka dla najmłodszych
start: 6 grudnia o godz. 16.00

Ślizgawka na krośnieńskim rynku dostępna będzie w godzinach od 11:00 do 19:00, od 6 grudnia 2017 do 14 stycznia 2018. Animacje i nauka jazdy na łyżwach będą prowadzone przez instruktorów z PWSZ Krosno w dniach: 6, 10 i 17 grudnia oraz 14 stycznia w godzinach od 15:00 do 18:00.

Fabryka Piernika
9 grudnia 2017, godz. od 16.00 do 19.00
10 grudnia 2017, godz. od 11.00 do 19.00

Wydarzenie skierowane jest dla tych, którzy poznali tajniki wypiekania i dekorowania rok temu i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w pieczeniu. Organizatorzy szykują stare dobre i nowe przepisy, sposoby dekorowania i... podjadania. Na dwa dni łasuchowania zaprasza Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2.

Zagłosuj na najpiękniejszą choinkę (podczas Fabryki Pierników)
Kolorowe i pięknie przystrojone choinki ponownie zawitają na krośnieńskie podcienia! 7 i 8 grudnia dzieci z krośnieńskich przedszkoli ubiorą choinki, ale to Wy zdecydujecie, która z nich zasłuży na tytuł tej "najpiękniejszej".

Pracownia ozdób - warsztaty
16 grudnia 2017, godz. od 16.00 do 19.00
17 grudnia 2017, godz. od 11.00 do 19.00

Dwudniowe warsztaty skierowane są do dzieci i dorosłych. Sprawdźcie z czego i jak można wykonać świąteczne ozdoby. Instruktorzy podpowiedzą jakie dekoracje można wykonać z papieru lub szyszek, co sprawdzi się na choince, a co na wigilijnym stole.

Wigilia dla mieszkańców
Unia Przedsiębiorczych i prezydent Krosna zapraszają 22 grudnia mieszkańców na wspólną wigilię. W programie, tradycyjnie już, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Początek o godzinie 17:30. Podczas Wigilii odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą choinkę udekorowaną przez krośnieńskich przedszkolaków.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?