KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Tam gdzie 'rękopisy nie płoną'" - wykład na PWSZ

PWSZ w Krośnie zaprasza do wysłuchania wykładu dr hab. Henryka Głębockiego "Tam gdzie 'rękopisy nie płoną' - archiwa rosyjskie i ich znaczenie dla badań nad polską historią i kulturą (wybrane przykłady)".

REKLAMA


Wydarzenie odbędzie się 12 marca 2018 roku o godz. 15.00 w Sali Senackiej PWSZ przy Rynek 1 (II piętro) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Spotkanie poprowadzi JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda.

Dr hab. Henryk Głębocki - polski historyk, publicysta. Pracownik Zakładu Historii Europy Wschodniej Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Zajmuje się historią Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX w., zwłaszcza historią Polski i Rosji oraz historią PRL.

W nocy z 24 na 25 listopada 2017 roku Henryk Głębocki został zatrzymany w Moskwie przez FSB. FSB nakazała badaczowi opuszczenie Rosji w przeciągu 24 godzin, bez prawa powrotu. Historyk przebywał w Rosji od 14 listopada 2017 prowadząc kwerendę archiwalną i biblioteczną.

Publikacje: Dwadzieścia lat "Solidarności" (1980-2000), Policja tajna przy robocie. Z dziejów państwa policyjnego PRL, Kresy Imperium. Szkice i materiały do dziejów polityki Rosji wobec jej peryferii (XVIII - XXI wiek), "Diabeł Asmodeusz" w niebieskich binoklach i kraj przyszłości. Hrabia Adam Gurowski i Rosja.

pwsz, pd

  • autor: pwsz, pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?