KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bezpieczne wakacje dla dzieci z woj. podkarpackiego

Bezpieczne wakacje dla dzieci z woj. podkarpackiego Fot. PUW Rzeszów

Blisko 2 mln zł wojewoda podkarpacki przeznaczy na zorganizowanie dzieciom i młodzieży wypoczynku podczas wakacji 2016. Dzięki środkom na kolonie i obozy wyjedzie 1 109 dzieci.

REKLAMA


13 czerwca podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.
 
Wojewoda Ewa Leniart zaapelowała o podjęcie wielopłaszczyznowych działań obejmujących w szczególny sposób obszary takie jak bezpieczeństwo na drogach, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w miejscu wypoczynku.
 
- Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będą podkarpaccy policjanci i inspektorzy ITD, m. in. poprzez wzmożone patrole, kontrole autokarów wiozących dzieci na wypoczynek czy działania informacyjno-edukacyjne. O bezpieczeństwo na akwenach wodnych i w górach zadbają Bieszczadzki WOPR i Bieszczadzka Grupa GOPR. Podczas spotkania poruszono także kwestie bezpieczeństwa sanitarnego, np. w punktach zbiorowego żywienia - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.
 
Wakacyjne dofinansowanie dla najmłodszych
W roku 2016 na zorganizowanie dzieciom i młodzieży wypoczynku wojewoda podkarpacki przeznaczy prawie 1 mln 735 tys. zł. Dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy społecznej oraz domów dziecka wypoczynek będzie w pełni finansowany. Na pomoc w tym zakresie przeznaczone zostanie 1 mln 255 tys. zł.

- Dzięki tym środkom na kolonie i obozy ze 160 gmin wyjedzie 1 109 dzieci i młodzieży oraz 69 wychowanków domów dziecka. Część z nich spędzi wakacje nad morzem w: Sarbinowie, Dąbkach, Gdyni, Jastrzębiej Górze, a część będzie odpoczywać w górach (Lesku, Iwoniczu, Myczkowcach, Mszanie Dolnej, Nowym Łupkowie, Kościelisku, Krynicy Zdroju, Kielcach oraz na Roztoczu: w Hucie Różanieckiej, Szczebrzeszynie, Oleszycach i Zaklikowie) - dodaje rzecznik wojewody.
 
480 tys. zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku organizowanego przez stowarzyszenia i fundacje dla prawie 3 tys. dzieci. W ramach tej kwoty 91 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie wypoczynku w miejscu zamieszkania (półkolonii) dla ponad 1 tys. dzieci. Niezależnie od formy, organizatorzy wypoczynku są zobowiązani zapewnić dzieciom zdrowe, bezpieczne i higieniczne warunki.
 
Jak podkreśliła podczas posiedzenia podkarpacki kurator oświaty, Małgorzata Rauch, do 10 czerwca zatwierdzono i umieszczono w bazie 90 form wypoczynku, które odbędą się na terenie województwa podkarpackiego dla:
 
- 1 076 dzieci poniżej 10 roku życia,
- 2 671 dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia,
- 31 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej .
 
W Kuratorium Oświaty w Rzeszowie działa interwencyjna linia telefoniczna dla rodziców i uczniów: 728 832 622. Każdy ma możliwość zgłoszenia uwag i wniosków w sytuacji stwierdzenia nieprawidłowości w organizacji form wypoczynku.
 
- Rodzic może dowiedzieć się, czy wypoczynek, na który wybiera się jego dziecko, został zgłoszony i sprawdzić to w specjalnej bazie danych uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (wypoczynek.men.gov.pl) - mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?