KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza rekrutacja do programu filmowego CamON!

Ruszył nabór do Programu Filmowego CamON skierowanego do początkujących i profesjonalnych twórców filmowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 marca.

REKLAMA


8 kwietnia - warsztaty filmowe!
Masz pomysł na film, szkic albo gotowy scenariusz? Świetnie! Wchodzisz z pomysłem – wychodzisz z gotową etiudą.

- Na warsztat bierzemy dokument, ale bez obaw - wiedza i doświadczenie na pewno przydadzą się także w fabularnych poczynaniach - mówi Michał Wiatr z Podkarpackiej Komisji Filmowej.

CAMon to cykl praktycznych spotkań ze specjalistami z branży audiowizualnej, m.in. operatorem, producentem, scenarzystą, montażystą. Ich celem jest rozwój umiejętności i przygotowanie do pracy na planie filmowym.

Program dzieli się na dwie niezależne części - półroczny cykl warsztatów, którego efektem będzie realizacja etiud dokumentalnych oraz warsztaty tematyczne i branżowe dedykowane poszczególnych etapom produkcji filmowej.

Nad warsztatami będzie czuwać Paweł Chorzępa, operator młodego pokolenia, doktor i wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego UŚ w Katowicach.

- Na pierwszym, dwudniowym spotkaniu, wspólnie przeanalizujemy pomysły, podzielimy się na grupy i ruszymy w podróż od scenariusza, poprzez realizację, do montażu i postprodukcji. Chcemy spotykać się raz w miesiącu, ale nie obejdzie się bez zadań, które będziecie musieli realizować samodzielnie, pomiędzy spotkaniami. Skupiamy się na praktycznym aspekcie filmowania, wyjdziemy w plener, zrealizowany materiał opracujemy w trakcie zajęć studyjnych. Nauczymy Cię pracować z rejestratorami obrazu i dźwięku, sprzętem do montażu i oświetleniem. Wprowadzimy w tajniki przygotowania dobrego scenariusza oraz budżet filmu i pozyskiwanie środków na jego realizację - mówi Michał Wiatr z Podkarpackiej Komisji Filmowej.

- Planujemy sześć spotkań, ale może być ich więcej. Harmonogram zajęć ustalimy podczas pierwszego spotkania z prowadzącym. Udział w cyklu warsztatów filmowych jest bezpłatny, ale w zamian oczekujemy, że będziesz regularnie pracował i brał udział w spotkaniach. Czeka Cię dużo pracy, więc zanim się zgłosisz, zastanów się, czy jesteś dyspozycyjny i zdecydowany na rozpoczęcie przygody z kinem - dodaje Michał Wiatr.

Jeżeli chcesz wziąć udział w półrocznym cyklu warsztatów filmowych, zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy i złóż w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7 do dnia 27 marca 2017 roku (liczy się data wpływu) lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w temacie wiadomości wpisując "CamON - zgłoszenie".

- Liczy się kolejność zgłoszeń, jednakże w przypadku dużej liczby chętnych, dodatkowym kryterium kwalifikującym będą dotychczasowe oraz planowane działania w zakresie twórczości audiowizualnej - mówi Wiatr.

Rekrutacja na warsztaty tematyczne będzie ogłaszana na minimum 2 tygodnie przed planowanym terminem zajęć.

Do udziału w programie zaprasza Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Pobierz: formularz zgłoszeniowy | regulamin.

red./pkf

  • autor: red./pkf

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?