KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Islandzka noc w Rzeszowie już 1 kwietnia

MR. SILLA i RUXPIN to popularni na całym świecie twórcy z Islandii. Mr. Silla tworzyła kiedyś múm, jeden z najważniejszych islandzkich projektów, teraz skupia się na autorskiej twórczości. Ruxpin od zawsze związany był ze sceną elektroniczną. Artyści wystąpią w Rzeszowie 1 kwietnia.

REKLAMA


MR. SILLA, to jedna z najciekawszych przedstawicielek współczesnej muzyki islandzkiej. Jest perfekcjonistką, która oczarowuje i hipnotyzuje słuchaczy, a jej twórczość charakteryzuje ogromny ładunek emocjonalny. Znana jest z takich zespołów, jak Múm czy Mr. Silla & Mongoose. Śpiewała także na płytach innych artystów, między innymi u Low Roar i Mice Parade. Ma na koncie współpracę z Sóley, Seabear, Sin Fang, Snorri Helgason czy Amiiną. Jest nie tylko wokalistką, ale również multiinstrumentalistką. Gra na mirlitonie, harmonijce ustnej i klawiszowej, ukulele i gitarze basowej.

Naprawdę nazywa się Sigurlaug Gisladóttir, muzyką interesuje się od dziecka. Solowo zadebiutowała dopiero w 2015 roku albumem zatytułowanym "Mr. Silla". Płyta zebrała świetne recenzje, zarówno w Islandii, jak i poza nią.

Artystka zagrała setki koncertów na całym świecie. Magazyn Rolling Stone zaliczył jej występ do dziesiątki najlepszych wydarzeń Iceland Airwaves 2015. Na koncie ma też kilka sesji nagraniowych dla stacji radiowej KEXP. Podczas koncertów towarzyszy jej Tyler Ludwick.

Mr. Silla rzadko bywa w Polsce. Koncert w Rzeszowie to jak na razie jedyny potwierdzony występ Mr. Silla w naszym kraju w tym roku.

RUXPIN, czyli Jónas Thor Gudmundsson zadebiutował w 1999 roku epką "Mission" wydaną dla Thule Records. Jest jedną z ważniejszych postaci na islandzkiej scenie muzyki elektronicznej. Współtworzy fantastyczny projekt Asonat, produkuje także nagrania innych artystów. Kilka lat temu wystąpił w szwedzkim dokumencie "Icelandic Electro Scene 2011". Jest współzałożycielem znanej islandzkiej wytwórni Raftónar.

Ma na koncie 8 płyt. Ostatni album zatytułowany "We Become Ravens" ukazał się w ubiegłym roku. To jedna z najciekawszych, elektronicznych płyt ostatnich miesięcy. Została wydana nakładem amerykańskiej wytwórni n5MD, jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa, "This Time We Go Together". To historia dwójki podróżników, którzy odnajdują się i wspólnie podróżują przez życie, odrywając się od swoich korzeni. Głównym motywem jest miłość, która przezwycięża wszystko…
 
Mr. Silla - Teatr Maska,
Rzeszów, ul. Adama Mickiewicza 13
godzina: 20:00
Wstęp: 10 zł / 20 zł - bilety do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej lub na stronie internetowej: ekobilet.pl

Ruxpin - Estrada Caffe
Rzeszów, Rynek 26
godzina: 22:00, wstęp wolny
 
Na koncert zapraszają Estrada Rzeszowska, Polskie Radio Rzeszów i muzykaislandzka.pl.

jdc

  • autor: jdc

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?