KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

I Dobroczynny Bieg Nadziei już w najbliższą niedzielę!

I Dobroczynny Bieg Nadziei już w najbliższą niedzielę! Fot. archiwum organizatora

Nocny bieg charytatywny, Marsz Białych Serc i Maraton Zumby to główne elementy wydarzenia, które już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Krośnie. Będzie to I Dobroczynny Bieg Nadziei. Ambasadorką tej imprezy na rzecz krośnieńskiego hospicjum została biegaczka górska, Izabela Zatorska.

REKLAMA


Organizatorem biegu jest Centrum Medyczno-Charytatywne "Caritas" w Krośnie. Celem całego przedsięwzięcia jest wsparcie krośnieńskiego hospicjum.

Dla uczestników przygotowane medale, w tym ze szkła i inne pamiątki oraz niespodzianki. Dla uczestników biegu przygotowano też pamiątkowe koszulki.


Zdjęcie z kwietniowego treningu na trasie biegu. Fot. archiwum organizatora

W programie wydarzenia przewidziano Maraton Zumby, podczas którego będą zbierane datki na hospicjum. Maraton wraz z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Paulina Fałat-Kosiek, profesjonalistka w tej dyscyplinie, nauczycielka WF w I LO w Krośnie.

Nocny Bieg będzie głównym punktem wydarzenia. Trasa uzyskała atest, jest wymierzona co do milimetra. Zapewniony będzie też profesjonalny pomiar czasu. 7 kwietnia na trasie odbył się trening z Izabelą Zatorską. Bieg odbędzie się w okolicy krośnieńskiego lotniska, ulicami Lotników i Kaczorowskiego. Będzie też możliwość pokonania tej trasy w kategorii Nordic Walking.

Przed biegiem, ruszy Marsz Białych Serc. - Pomyślałam, że nie każdy musi biegać, nie każdy lubi biegać, ale każdy może przyjść i za symboliczny datek otrzyma białe pluszowe serce, z którym wszyscy razem przejdziemy się trzymając w rękach te serca - zapowiada Izabela Zatorska marząc, że te białe serca staną się kolejnym symbolem Krosna.

Zobacz także:
- I Dobroczynny Bieg Nadziei w Krośnie - ruszyły zapisy

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?