Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Taki mały, taki duży

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Pod takim tytułem Aktywny Klub Emerytów i Rencistów Dzielnicy Polanka wraz z Partnerem - Miejskim Zespołem Szkół nr 3 w Krośnie, w okresie od maja do grudnia 2014 r. realizuje zadanie finansowane ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Program ten jest przedsięwzięciem kompleksowym, uwzględniającym obszary i kierunki wsparcia umożliwiające osiągnięcie celu głównego, jakim jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną. Program zakłada praktyczne włączenie sektora organizacji pozarządowych do działań służących zaangażowaniu seniorów.

Realizowane zadanie publiczne pn. "Taki mały, taki duży" skierowane jest do grupy 140 osób, którą stanowią osoby z dwóch pokoleń: 60+ i 10-13 lat, zamieszkujące na terenie miasta Krosna. Działania zawarte w projekcie, o kierunku wiodącym zajęcia w obszarze kultury - mają na celu wzrost aktywności społecznej, która promować będzie integrację wewnątrz i międzypokoleniową.

Celem projektu jest wypracowanie wzorców współpracy międzypokoleniowej oraz przedstawienie różnych relacji między pokoleniami opartych na tradycyjnej rodzinie międzypokoleniowej i luźnych relacjach rodzinnych międzypokoleniowych.

Współpraca międzypokoleniowa to zbiór bardzo cennych wartości, umiejętności i wiedzy, które osoby z różnych pokoleń mogą sobie przekazać i nauczyć się ich na wzajem od siebie. Dzieci uczące pokolenie 60+ obsługi komputera i pokolenie 60+ uczące dzieci tradycji, wartości to bardzo cenna szkoła życia.

Wzajemna wymiana i współpraca odkrywać będzie przestrzenie w które oba pokolenia mogą i powinny wzajemnie uczestniczyć, wspomagać się i rozwijać. W naszym projekcie tymi przestrzeniami jest zdrowie, aktywność fizyczna, wolontariat, zajęcia w obszarze kultury i sztuki oraz kulinaria. Kilku miesięczna współpraca, naszym zdaniem przełoży się do zacieśnienia relacji międzypokoleniowej i umiejętności wzajemnego obcowania.

Projekt kładzie nacisk również na przybliżenie ludziom młodym problemów starszego pokolenia w kontekście starzejącego się społeczeństwa i braku systemowych rozwiązań opieki nad starszymi, opieki zdrowotnej, aktywności społeczno-kulturalnej. Wszystkie działania w naszym projekcie opierają się na wzajemnych relacjach, tak więc powinien on przyczynić się do zrozumienia przez pokolenie 60+ młodych uczestniczących w projekcie jako przedstawicieli swojego pokolenia.

Prezes Zarządu: Renata Lipińska - Kościółko
Koordynator projektu: Monika Szymbara

 

1 komentarz

  • Niedoszły partyzant

    Hmmm! Mam dwóch synów - fajni gości i da się z nimi pogadać. Ale czy aby na pewno da się wypełnić przepaść 60+ w stosunku do dzisiejszych nastolatków? Oj jakoś sobie tego wyobrazić nie mogę. No ale Idea szczytna jak wiele niewykonalnych podobnych pomysłów. Chyba, że mamy do czynienia z Dziadkami, którzy wespół w zespół ruszą z Młodzieżą na park linowy, lub tak jak mój Ojciec będą kombinować jak przerobić z dzieciskami stary surfing na rower wodny!

    Zgłoś nadużycie Niedoszły partyzant czwartek, 08, maj 2014 17:31 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj