KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wzdłuż Lubatówki wycinają drzewa. Są stare

Wzdłuż Lubatówki wycinają drzewa. Są stare Fot. KrosnoCity.pl

Nad Lubatówką usuwane są drzewa stanowiące zagrożenie dla przechodniów. Dodatkowo może zostać rozwiązany problem ptasich odchodów, które zanieczyszczają chodnik, a nawet jezdnię naprzeciwko Poczty na Podwalu.

REKLAMA


Wycince podlegają drzewa typu topola, wierzba, klon, które stanową zagrożenie. To stare drzewa, a niektóre topole zasadzono jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku. Drzewa są w złym stanie, są uszkodzone przez pioruny, wiatry czy zagrzybione. Łatwo się łamią, a spadające konary mogą wyrządzić poważne szkody.

Duże skupisko drzew rosnących w pobliżu przychodni specjalistycznych przy ul. Podwale znacznie utrudnia pracę w gabinetach lekarskich, mocno je zacieniając i uniemożliwiając dotarciu światła słonecznego do pomieszczeń. Wycinka pozwoli odsłonić budynek.

Wycięte zostaną też drzewa w okolicy przejścia dla pieszych na ul. Podwale (naprzeciwko Poczty). Pozwoli to ograniczyć problem ptasich odchodów na chodniku. Na czas wycinki w tym miejscu wstrzymany zostanie ruch samochodowy. Możliwe, że prace zostaną wykonane w sobotę, by powodować jak najmniej utrudnień dla kierowców.

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • popiel

  Przez wycinanie drzew dojdzie do tragedii, padnie ekosystem. Wycinaja nie tylko stare drzewa i nie tylko nad Lubatowka. Jakis amok opetal Krosniakow i krosnienskie władze. totalna krotkowzrocznosc. Żeby chociaż cos posadzili na to miejsce. Doktorkom brak swiatla i pieniazkow, biedaki...

  Zgłoś nadużycie popiel środa, 11, marzec 2015 23:29 Link do komentarza
 • zatroskany obywatel

  Ciekawe kiedy wytną stare drzewa na cmentarzu od strony obwodnicy sektor A Przeciez te drzewa zagrazaja zyciu ludzi odwiedzajacych cmentarz .

  Zgłoś nadużycie zatroskany obywatel czwartek, 26, luty 2015 16:36 Link do komentarza
 • Gegas

  Stare drzewa zagrażają przechodniom. Ciekawe kiedy zostaną wycięte lub chociaż przycięte drzewa na skarpie nad chodnikiem od ulicy Różanej do mostu nad Wisłokiem przy ulicy Chopina ?????? Tamtędy chodzą nie tylko dorośli ale także dzieci !!!!!! Drzewa tam nie tylko są stare ale także uschnięte.Musi chyba dopiero dojść do jakiejś tragedii żeby miasto zrobiło z nimi porządek.

  Zgłoś nadużycie Gegas czwartek, 26, luty 2015 13:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?