KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Krosno nagrodzone za strategię przyciągania inwestorów

Krosno zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu "Polish Cities of the Future 2015/2016" ("Polskie Miasta Przyszłości") w kategorii strategii przyciągania inwestorów. Ranking przygotował fDi Magazine – czasopismo należące do grupy Financial Times, które podejmuje problematykę inwestycji na świecie.

REKLAMA


Panel międzynarodowych ekspertów do spraw inwestycji zagranicznych przeanalizował potencjał ekonomiczny, kapitał ludzki i styl życia, dostępność, przyjazność dla przedsiębiorców, efektywność kosztową oraz strategie przyciągania inwestorów w 50 polskich miastach. W tym porównywano 23 lokacje uznane za "małe", to znaczy poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Krosno znalazło się na 12. miejscu w kategorii miast wyróżnionych za działania służące przyciąganiu inwestorów. Takie wyróżnienie przyznano 15 miastom.


Uroczyste wręczenie nagród. Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Bąk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Piotr Przytocki - Prezydent Krosna, Courtney Fingar - Redaktor Naczelna fDi Magazine, Sławomir Majman - Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych

- Nasze starania w kierunku pozyskiwania inwestycji rodzimych oraz zagranicznych obejmują między innymi budowanie i rozwijanie sieci współpracy z podmiotami pośredniczącymi w kontaktach z potencjalnymi inwestorami - wyjaśnia Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Do głównych partnerów miasta należą: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Centrum Obsługi Inwestora w Rzeszowie, Agencja Rozwoju Przemysłu, Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad RP na świecie. Współpracujemy także z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców oraz firmami konsultingowymi. Serdecznie zapraszam lokalnych przedsiębiorców, aby przyłączyli się do tej sieci współpracy poprzez promowanie Krosna jako miejsca przyjaznego biznesowi wśród swoich kooperantów - podkreśla prezydent Przytocki.

- Tworzenie w Krośnie klimatu sprzyjającego inwestorom koncentrujemy między innymi na dbałości o kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Gwarantujemy także atrakcyjne zwolnienia podatkowe, zarówno w podatku dochodowym z tytułu prowadzenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej, jak i w podatku od nieruchomości - dodaje prezydent.

Uroczyste wręczenie nagród w rankingu "Polskich Miast Przyszłości" odbyło się w poniedziałek (23.02) w Warszawie.
Raport objęły patronatem Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?