Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

PILNE! Wybory do rad dzielnic i osiedli: wydłużony termin zgłoszeń

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

12 kwietnia odbędą się wybory do rad dzielnic i osiedli Krosna. Na trzech osiedlach wydłużono termin zgłoszeń. Na osiedlach: Południe, Markiewicza i Turaszówka liczba chętnych była mniejsza niż ilość miejsc w radzie osiedla. Kandydatury można zgłaszać jeszcze do 19 marca (czwartek).

REKLAMAKandydatury mogą być zgłaszane osobiście lub przez pełnomocników w Miejskiej Komisji Wyborczej, w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28 a, w pok. 330, w godz. 14.00-15.00.

Pełnomocnikiem może być jedna z trzech osób, które podpisały się na liście poparcia jako pierwsze.

Osoby kandydujące muszą przynieść ze sobą, poza dokumentem tożsamości, dokumenty:
- oświadczenie kandydata na radnego o wyrażeniu zgody na kandydowanie i posiadaniu prawa wybieralności do Rady Osiedla - pobierz plik,
- listę poparcia kandydata podpisaną przez co najmniej 15 mieszkańców osiedla - pobierz plik.

W tym roku po raz pierwszy wybory do rad dzielnic odbędą się w nowej formule - wyborów powszechnych, podobnych jak wybory samorządowe: każdy z mieszkańców, który ukończył 18 lat będzie mógł głosować na kandydatów ze swojej dzielnicy czy osiedla. Spośród piętnastu radnych, którzy uzyskają poparcie mieszkańców, rada wybierze zarząd.

- Wybory będą wyglądały podobnie do tych, w których wybieraliśmy Prezydenta Miasta i Radnych: na przeznaczonej do tego karcie przy nazwiskach kandydatów na których chcemy zagłosować, będziemy stawiać znak "X"; taką kartę wrzucać będziemy do urny. Po zakończonym głosowaniu, karty zostaną zliczone i 15 osób, które uzyska najwyższą ilość głosów wejdzie do Rady Dzielnicy lub Rady Osiedla - wyjaśnia Maciej Gernand - Sekretarz Miasta Krosna. - Będziemy mogli wskazać maksymalnie piętnaście nazwisk - dodaje.

Wybory odbędą się 12 kwietnia 2015.

O przygotowaniach do wyborów informowaliśmy między innymi tutaj: W marcu spotkania w dzielnicach i osiedlach. W kwietniu wybory.

Zobacz także: Masz wpływ na miejsce, w którym mieszkasz. Wkrótce wybory do Rad Dzielnic i Osiedli.

pd 

5 komentarzy

 • J. Zajdel

  Jo, żem siem zgłosił do Suchodołu.

  Zgłoś nadużycie J. Zajdel czwartek, 19, marzec 2015 15:45 Link do komentarza
 • obywatel PL

  W Turaszówce już kolejny raz wyszło, że Rada Dzielnicy nie wie, co planuje Prezydent. Nic nie wiedziała o budynkach socjalnych, teraz nic nie wie o sprzedaży działki. Po co te Rady Dzielnic ???

  Zgłoś nadużycie obywatel PL środa, 18, marzec 2015 22:17 Link do komentarza
 • Rozgoryczony

  Kto uchwalil taki regulamin,ze tylko pierwsze trzy osoby z listy mogą dostarczyc oswiadczenie i liste z podpisami.Czy czwarty to jest gorszy od piatego itd.Bezradni tylko komplikujecie na kazdym kroku ludzkie inicjatywy.Przecież to ci kandydaci nie ida do platnej działalności jak WY tylko społecznie ,i czesto nie maja czasu na tę biurokracje Chyba ptasie móżczki (nie obrazając ptaków).mogą coś takiego wymyślić Taka wypindolona dama radzi ,żeby jeszcze raz zebrac podpisy i wpisac sie na jednym z 3 miejsc,i przynieśc na kolanach paniusi listę .Szczyt bezszczelności.Zwykły obywatel jest śmieciem.Ważne czhyba jest to ,że kandydat podpisał oswiadczenie i się podpisał, a listę sprawdzić ,czy podpisy są prawidłowe.Opisuję ten fakt bo mnie mocno zirytował.Urzędnicy opamietajcie się

  Zgłoś nadużycie Rozgoryczony środa, 18, marzec 2015 21:06 Link do komentarza
 • polak

  Rady Dzielnic to jakaś fikcja, na przykładzie Polanki było to b. widoczne.
  A i młodych Pan Prezydent skutecznie zniechęcał do społecznej pracy.

  Zgłoś nadużycie polak środa, 18, marzec 2015 07:29 Link do komentarza
 • zdziwiony

  Czy to, że tylko w trzech dzielnicach/osiedlach przedłużono termin składania kandydatur na radnych tychże nie jest przypadkiem sprzeczne z równością wobec prawa?
  Czy nie powinno być tak, że WSZĘDZIE ten termin został wydłużony?
  Kto o tym decydował?

  Zgłoś nadużycie zdziwiony wtorek, 17, marzec 2015 19:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj