KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Głosowaliście w sprawie "spalarni". Znamy wyniki ankiety KrosnoCity.pl

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Radni odrzucili wniosek o przeprowadzenie referendum "w sprawie spalarni". Wy głosowaliście na naszym portalu. Przez prawie cały czas trwania ankiety utrzymywała się równowaga głosów.

REKLAMA


Wniosek obywateli o przeprowadzenie referendum został odrzucony. Zobacz: Odrzucono wniosek o referendum "w sprawie spalarni".

Głosowanie nad pytaniem referendalnym odbyło się tylko w Internecie, w formie sondy na naszym portalu. Postanowiliśmy użyć pytania sformułowanego tak, jak we wniosku o referendum, pomimo że forma "Czy jesteś przeciw..." spotkała się z krytyką.

W komentarzach i wiadomościach do redakcji zwracano uwagę, że przy takim pytaniu osoba będąca "przeciw spalarni", powinna zaznaczyć "TAK", podczas gdy kampania stowarzyszeń prowadzona jest w tonie: "powiedz NIE dla spalarni".

Początkowo w naszej ankiecie znaczną przewagę mieli przeciwnicy "spalarni". Później, przez prawie całe głosowanie utrzymywała się równowaga, ilość głosów na "TAK" i "NIE" była bardzo podobna. Pod koniec wygrali zwolennicy inwestycji. Różnica wyniosła 100 głosów przy ponad 1800 głosujących.

Czy jesteś przeciw planowanej budowie spalarni odpadów w Krośnie, w której uzyskane ciepło ma być wykorzystane do produkcji energii użytkowej? Zobacz wyniki głosowania tutaj.

Zobacz także: "To będzie spalarnia odpadów" - MPGK zorganizowało konferencję naukową.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?