KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mieszkańcy Korczyny protestują przeciw "kontenerom socjalnym"

Do Rady Miasta Krosna wpłynął protest mieszkańców sąsiednich gmin w sprawie planowanej budowy "kontenerów socjalnych". Mieszkańcy Korczyny i Wojaszówki nie chcą takiego sąsiedztwa, a władzom Krosna zarzucają "błędną decyzję polityczną". Radni krośnieńscy kwitują: "protest każdy może sobie napisać".

REKLAMA


Mieszkańcy Korczyny (ul. Sporne, ul. Kręta i ul. Armii Krajowej) oraz mieszkańcy Odrzykonia (ul. Kamienieckiego, ul. Łąkowa, i ul. Leszczyny) protestują przeciwko planom budowy "mieszkań kontenerowych" przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie.

O planowanej budowie "kontenerowych" mieszkań socjalnych informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Kolejne 100 tysięcy na mieszkania w kontenerach.

Czego obawiają się mieszkańcy sąsiednich miejscowości?

Budowa takiego osiedla spowoduje utworzenie w sąsiedztwie naszych domów swoistego rodzaju kontenerowego getta biedy, w którym skazuje się ludzi, bez wyroku sądu, na mocy arbitralnej decyzji administracyjnej motywowanej błędną decyzją polityczną.

- czytamy w proteście.

Autorzy protestu podkreślają, że są to nie tylko tereny mieszkalne i budownictwa domów jednorodzinnych, ale także tereny wypoczynkowe (ogródki działkowe) dla mieszkańców Krosna.

Gmina Krosno zamiast rozwiązać problem braku lokali socjalnych poprzez ich budowę, zamierza pozornie rozwiązać problem kosztem mieszkańców miejscowości przyległych bezpośrednio do granic Krosna.

- czytamy w proteście.

Treść protestu oburzyła niektórych radnych. Szczególnie urażony był Stanisław Czaja (Samorządne Krosno), który podkreślał, że Krosno realizuje programy mieszkaniowe. - Jako gmina Krosno jesteśmy w czołówce rankingu rozwiązywania problemów mieszkaniowych. Otrzymując taki protest ja też protestuję, że ktoś niedoinformowany, nie zapoznawszy się z programem, takie protesty wysyła - stwierdził Stanisław Czaja. Radny zarzucił przy tym wręcz naruszenie prawa inicjatorom protestu, radnym  Tadeuszowi Wojnarowi (gmina Korczyna) i Stanisławowi Bieni (gmina Wojaszówka). - Jeżeli w tym proteście zarzucają, ze skazywane są osoby bez wyroku sądu przez samorząd krośnieński, to są to rzeczy nieprawdziwe - mówił radny Czaja.

Stwierdził też, że samorząd krośnieński nie podejmuje decyzji politycznych. Postulował również, by zorganizować spotkanie i pokazać radnym sąsiednich miejscowości jak Krosno rozwiązuje problemy mieszkaniowe.

Radny Adam Przybysz (PiS) zwrócił się do prezydenta, by na przyszłość konsultować takie inwestycje z radami dzielnic i osiedli. Natomiast radnego Czaję zapytał, czy chciałby mieszkać na osiedlu na którym jest smród, a na dodatek mają powstać kontenery socjalne. - Ci ludzie muszą gdzieś mieszkać, ale czy pan chciałby mieszkać na takim osiedlu?

Przewodniczący Zbigniew Kubit (Samorządne Krosno) wracając do tematu stwierdził - Każdemu wolno napisać protest. Nikomu nie można bronic napisania protestu i żeby napisał w nim to co chce - dodał przy tym, że protest można napisać nawet bez wiedzy i świadomości, czy oskarżenia są bezpodstawne. Przyznał także, że formę tego protestu można uznać za petycję spełniającą warunki nowej ustawy o petycjach. Na koniec stwierdził, że Rada miasta Krosna nie ma żadnego wpływu na tę inwestycję, poza przyznaniem środków budżetowych.

- Decyzje w tym zakresie będą podejmowane przez prezydenta Miasta Krosna - mówił przewodniczący. Dlatego poprosił radnych, żeby zgodnie przyjęli, by Rada Miasta Krosna nie zajmowała się tym protestem, ani nie podejmowała żadnych uchwał w tej sprawie. Natomiast odpowiedzi na protest powinien udzielić prezydent Piotr Przytocki. Radni zaakceptowali takie rozwiązanie.

pd

 • autor: pd

17 komentarzy

 • xell

  Prezydent chce ukarać tych , co nie płacą i dewastują, a najbardziej ukarze prawych mieszkańców Spornego i Odrzykonia. Zamiast zrobić w tej malowniczej okolicy tereny rekreacyjne , ścieżki rowerowe , to stwarza się slumsy.

  Zgłoś nadużycie xell poniedziałek, 14, grudzień 2015 14:36 Link do komentarza
 • elza

  Rozpacz . Przecież takie sąsiedztwo zagraża okolicznym mieszkańcom , mogliby ich dać na Łężańską tam przynajmniej w bliskiej okolicy nie ma domów.

  Zgłoś nadużycie elza poniedziałek, 14, grudzień 2015 14:31 Link do komentarza
 • kawka

  Radni z Krosna umywają ręce i to jest ich wielki błąd. Rozbudowa wysypiska sprawi, że śmierdzący odór będzie czuć nie tylko na działkach, w okolicach wysypiska czy na Spornym, ale również na rynku (już teraz tam czuć smród wysypiska). Turystyka będzie powili się zmniejszać i flagowy projekt prezydenta, Miasto Szkła, nikt nie będzie odwiedzał. Znikną ogródki piwne i całe wakacyjne życie na rynku, bo smród będzie nie do zniesienia. Czy radni miasta i prezydent są ślepi, że tego nie widzą?
  Obecna wielkość wysypiska pozbawiła miasto najpiękniejszych terenów pod rozbudowę domków jednorodzinnych, z pięknym widokiem na ruiny zamku, dlatego wysypisko należy zamknąć i przysypać grubą warstwą ziemi, aby ocalić to co pozostało nie zniszczone, a nie rozbudowywać.
  A kontenery, to już szkoda gadać. Turyści podróżujący z Krosna na Zamek poczują i zobaczą niezapomniane widoki. Będą uciekać jak najdalej od tego miasta.
  Prezydencie Krosna jedz do Rzeszowa i zobacz jak prezydent tego miasta walczy o każdy kawałek terenu. On nigdy by nie dopuścił do takiego zanieczyszczania terenów należących do miasta. Kilka lat mieszkałem w Rzeszowie, często tam teraz jeżdżę i nawet nie wiem gdzie w Rzeszowie jest wysypisko, bo tam NIE ŚMIERDZI.

  Zgłoś nadużycie kawka wtorek, 08, grudzień 2015 21:52 Link do komentarza
 • ZATROSKANA

  Jasne, jasne, wszystko musi znalezc rozwiazanie, ale nie kosztem innych mieszkancow, ktorych skazuje sie na TAKIE sąsiedztwo! To jest kara dla ich przyszlych sasiadow,a nie dla samych eksmitowanych, bo im prawdopodobnie wszystko jedno! Zorganiziwanie takiego skupiska marginesu NIE JEST DOBRYM WYJSCIEM! pEWNIE POLICJA BEDZIE SIE BALA TAM ZAJRZEC,Z A TO ONI NIE BOJĄ SIE NICZEGO !

  Zgłoś nadużycie ZATROSKANA wtorek, 08, grudzień 2015 17:21 Link do komentarza
 • basia55

  https://www.facebook.com/STOP-dla-rozbudowy-wysypiska-%C5%9Bmieci-w-Kro%C5%9Bnie-1003982629644949/?notif_t=page_invite_accepted

  ...

  Zgłoś nadużycie basia55 poniedziałek, 07, grudzień 2015 22:23 Link do komentarza
 • 153

  Tam tak śmierdzi , że sami uciekną i nie ma co rozdumywać co będzie jak zamieszkają

  Zgłoś nadużycie 153 poniedziałek, 07, grudzień 2015 20:52 Link do komentarza
 • kol989

  nie wchodzi...

  moze tak


  http://www.korczyna24.pl/


  ..
  ;

  Zgłoś nadużycie kol989 poniedziałek, 07, grudzień 2015 19:09 Link do komentarza
 • ciemnogrod

  a no ..... tutaj tez pisza !!!!!!

  http://www.korczyna24.pl/kolejna-niemila-informacja-dla-mieszkancow-korczyny,a555


  haha...niezle

  Zgłoś nadużycie ciemnogrod poniedziałek, 07, grudzień 2015 19:08 Link do komentarza
 • Ana

  Kaśka3 : to jak Wam tak obojętne złóżcie wniosek o przeniesienie śmietniska obok swojego domu? Nie będziemy protestowac.

  Zgłoś nadużycie Ana poniedziałek, 07, grudzień 2015 18:25 Link do komentarza
 • Ana

  Kaśka3 : to jak Wam tak obojętne złóżcie wniosek o przeniesienie śmietniska obok swojego domu? Nie będziemy protestowac.

  Zgłoś nadużycie Ana poniedziałek, 07, grudzień 2015 18:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?