KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zmiany w strefie płatnego parkowania wchodzą w życie

Zmiany w strefie płatnego parkowania wchodzą w życie Fot. KrosnoCity.pl

Uwaga kierowcy! Od najbliższego wtorku (23.02.) wchodzi w życie uchwała rady miasta zwalniająca z opłat część miejsc parkingowych w zespole staromiejskim Krosna.

REKLAMA


Zwolnienie z opłat, które uchwalono na styczniowej sesji dotyczy około 65 miejsc parkingowych przy ulicach: Kazimierza Wielkiego, Ordynackiej, Sienkiewicza, Szczepanika, Czajkowskiego (przy sądzie), a także odcinku ul. Kapucyńskiej.

- Zmiana podyktowana jest koniecznością wyłączenia tych ulic ze strefy płatnego parkowania, w związku z otrzymaniem dofinansowania projektu, w ramach którego została przeprowadzona ich rewitalizacja. Miejsca parkingowe na tych ulicach maja być ogólnodostępne i bezpłatne przez okres 5 lat - przypomina Michał Żelechowski z biura prezydenta.


Strefy bezpłatnego parkowania. Źródło: UM Krosno

Rewitalizacja zespołu staromiejskiego została współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Pierwsza transza dofinansowania, jaką Krosno już uzyskało, to pół miliona złotych.

Zarówno o planach zmian w płatnym parkowaniu, jak i o podjęciu uchwały informowaliśmy w KrosnoCity.pl: KROSNO: planowane są zmiany w strefie płatnego parkowania oraz Ponad 60 miejsc parkingowych w centrum Krosna zwolnionych z opłat.

Władze miasta rozważają kolejne zmiany w zasadach parkowania, np. możliwe jest płatne parkowanie w sąsiedztwie dworca PKP i PKS.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?