Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Współpraca z Norwegami dla seniorów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krosno zadba o seniorów we współpracy z Norwegami. Na nadzwyczajnej sesji rada miasta wyraziła zgodę na podpisanie umowy partnerskiej z Trondheim. Był to jeden z powodów pilnego zwołania nadzwyczajnej sesji w lutym.

REKLAMA- Otrzymaliśmy na początku ubiegłego tygodnia informację, że nasza aplikacja projektowa została pozytywnie oceniona - mówił na nadzwyczajnej sesji rady miasta (22 lutego) zastępca prezydenta, Bronisław Baran.

Pełna nazwa projektu to "Zwiększenie dostępu do informacji dotyczącej ochrony i promocji zdrowia dla osób starszych poprzez prowadzenie Centrum Aktywności Seniora INFOSENIOR oraz wdrożenie profilaktycznych wizyt domowych".

Projekt został rekomendowany do otrzymania dofinansowania i będzie realizowany pod warunkiem podpisania umowy o dofinansowanie z operatorem programu - Ministerstwem Zdrowia. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na 1 marca 2016 roku. Wcześniej konieczne było podpisanie umowy partnerskiej z gminą Trondheim w Norwegii. Z tego powodu projekt nie mógł czekać na lutową sesję rady miasta, zaplanowaną dopiero na 26 lutego.

- Żeby spełnić pilny warunek tego projektu, pojawił się wniosek o dzisiejszą sesję nadzwyczajną, żebyśmy mogli wysłać do Trondheim projekt umowy partnerskiej. Musimy mieć na to zgodę wysokiej rady - mówił na nadzwyczajnej sesji Bronisław Baran.

Radny Robert Hanusek (Klub Samorządne Krosno) dopytywał o wartość projektu i dofinansowania. Bronisław Baran odpowiedział, że dofinansowanie wynosi 85%, a wartość projektu, to około 200 tysięcy złotych.

Program zakłada poprawę i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych. Seniorzy stanowią coraz większą część naszego społeczeństwa, także w Krośnie.

Radni byli jednomyślni.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj