KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak działać odpowiedzialnie? Grupa Nowy Styl zaprasza do ankiety i konkursu

Grupa Nowy Styl podejmuje wiele inicjatyw, by działać odpowiedzialnie w stosunku do swoich pracowników, klientów i środowiska naturalnego. To jedyna polska firma w branży meblarskiej, która zdecydowała się udostępniać swoje dane niefinansowe w formie raportu zrównoważonego rozwoju przygotowanego w oparciu o międzynarodowe standardy (GRI G4).

REKLAMA


Teraz krośnieńska firma zaprasza do współpracy w tworzeniu kolejnego dokumentu, w którym będzie prezentować globalne dane i działania w latach 2014-2015.

Pracowników, sąsiadów z Podkarpacia, klientów i dostawców prosi o opinię, o czym chcieliby przeczytać w raporcie, jakie działania grupa powinna podejmować w następnych latach i co sądzą o  poprzednim "CSR Code".  

Opinię można wyrazić w krótkiej, 10-minutowej ankiecie. Na zachętę firma zorganizowała konkurs, wszystkie wypełnione ankiety wezmą udział w losowaniu nagrody, krzesła 4ME w dowolnej kolorystyce i wykończeniu. Ankiety można wypełniać do 10 maja: nowystylgroup.pl/ankietacsr

Zaangażowanie społeczne Grupy Nowy Styl
Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, której opis zawarty jest w raporcie społecznym "CSR Code", region Podkarpacia, w którym w dużej mierze Grupa Nowy Styl lokalizuje swoją działalność, jest dla tego przedsiębiorstwa obszarem szczególnym.

- Inwestujemy w rozwój tego regionu i jego mieszkańców, tutaj  koncentrujemy działania skierowane do lokalnej społeczności. Wierzymy, że każda złotówka wydana w tym rejonie to inwestycja w naszą wspólną przyszłość - informuje Alina Szastok, specjalista ds. PR i CSR NOWY STYL GROUP.

Działania firmy w obszarze społeczności lokalnych opierają się na trzech filarach:
1. edukacja dzieci i młodzieży, (poprzez stypendia naukowe i kierunkowe praktyki dla studentów), także niepełnosprawnych;
2. popularyzacja sportu, by dać dzieciom i młodzieży z okolicy szansę na aktywizację i integrację;
3. wsparcie ochrony środowiska poprzez popularyzację postaw pro-ekologicznych i pomoc finansową dla organizacji chroniących środowisko.

W 2015 roku firma zrealizowała m.in. następujące projekty społeczne:
- mecenat programów edukacyjnych i koncertowych Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach;
- organizacja XVI Balu Noworocznego;
- stypendia naukowe dla uczniów i studentów oraz inne działania Fundacji im. J. Korczaka
- dwutygodniowe kolonie nad morzem dla około 80 dzieci z Podkarpacia;
- darowizny rzeczowe - na wniosek potrzebujących placówek w 2015 roku rozdano kilkadziesiąt krzeseł i mebli;
- sponsoring wydarzeń sportowych: I Ultramaratonu Magurskiego, XIX Biegu Niepodległości w Krośnie,  Mistrzostw Krosna w Pływaniu, I Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego;
- współpraca z Magurskim Parkiem Narodowym;
- w ramach Dnia Dziecka, w fabryce w Jaśle przeprowadzono warsztaty z ekologii dla ponad 500 dzieci;
- Szlachetna Paczka 2015 - oddolne inicjatywy pracownicze mające na celu wsparcie rodzin z Podkarpacia.

Szczegółowe dane o polityce i działaniach w pozostałych obszarach relacji z pracownikami, dostawcami oraz rynkiem, a także wpływie na środowisko są dostępne w raporcie społecznym "CSR Code - Raport Zrównoważonego Rozwoju" opublikowanym na nowystylgroup.pl/csr-code. Dokument został opracowany i zweryfikowany w oparciu o międzynarodowy standard raportowania społecznego GRI G.4. Trwają prace nad kolejną edycją wydawnictwa.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?