Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Balony nad Krosnem: ograniczone parkingi i dwie bezpłatne linie autobusowe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Balony nad Krosnem to jedna z większych imprez organizowanych w regionie podczas majowego weekendu. W tym roku, ze względu na organizowane w Krośnie mistrzostwa Polski, ma ona szczególny charakter. Koncerty gwiazd, pokazy lotnicze, wesołe miasteczko i inne przygotowane na majowy weekend atrakcje gromadzą na krośnieńskim lotnisku wielotysięczną publiczność. Wraz z nią, w okolicach lotniska pojawiają się tysiące samochodów i problemy z ich zaparkowaniem. Odpowiedzią na brak miejsc parkingowych są dwie "balonowe" linie autobusowe, kursujące na miejsce imprezy.

Parkingi bardzo mocno ograniczone
- W tym roku, w związku z pracami prowadzonymi na krośnieńskim lotnisku, liczba miejsc parkingowych została bardzo mocno ograniczona - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta miasta. - Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, uruchomione zostaną dwie specjalne linie autobusowe - dodaje.

Bezpłatna komunikacja co kwadrans
Bezpłatne autobusy kursować będą co piętnaście minut, na trasie od starostwa powiatowego do domu pomocy społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna z dwóch linii przejeżdżać będzie przez miasto, druga, bezpośrednio na lotnisko: ul. Bieszczadzką i Podkarpacką, czyli krośnieńską "obwodnicą".

- Zachęcamy wszystkich, mieszkańców miasta i osoby przyjeżdżające z okolicy do tego, żeby zostawili swój samochód na jednym z parkingów w mieście i na lotnisko dotarli "balonowym" autobusem - zachęca zastępca prezydenta. - Liczba miejsc parkingowych w sąsiedztwie lotniska jest naprawdę bardzo ograniczona - podkreśla.

Zostaw samochód, jedź autobusem
Przystanki specjalnych, "balonowych" linii zostały zlokalizowane w sąsiedztwie dużych parkingów i na dużych osiedlach, co ma ułatwić dojazd nie tylko mieszkańcom miasta, ale osobom z jego okolic. Mogą one dojechać do Krosna i zostawić samochód na jednym z parkingów, na który będą mogli później wrócić tym samym autobusem. Pierwsze autobusy odjadą ok. godz. 16.30 a ostatni kurs z lotniska planowany jest na godzinę 23.15.

Do dyspozycji kierowców są m. in. parkingi:
- przy ul. Bieszczadzkiej (okolice ZUS i banku PKO) - autobus balonowy 1 i 2,
- w okolicy pomnika papieskiego (ul. Bieszczadzka) - autobus balonowy 1 i 2,
- przy tzw. "rondzie" - ul. Powstańców Warszawskich - autobus balonowy 2,
- przy ul. Okrzei (dojście do przystanku "Legionów Stadion") - autobus balonowy 2.

Linie autobusowe:

- autobus balonowy 1: (bezpośrednia): Starostwo Powiatowe I - Starostwo Powiatowe (naprzeciwko "Lasów Państwowych") - Podkarpacka Cmentarz - Podkarpacka Guzikówka - Składowa - Żwirki i Wigury i z powrotem.

- autobus balonowy 2: Starostwo Powiatowe I - Boh. Westerplatte PKP - Boh. Westerplatte - Powst. Śląskich - Powst. Warszawskich - Rondo - Staszica - Legionów - Legionów Stadion - Krakowska Cmentarz - Dworzec - Lniarska - Łukasiewicza DN - Łukasiewicza - Składowa - Żwirki i Wigury - Składowa - Podkarpacka Centrum - Podkarpacka Guzikówka - Podkarpacka Cmentarz - Starostwo Powiatowe I.

Zmiana organizacji ruchu
Przypominamy, że w okolicy lotniska obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Prosimy kierowców, aby zwrócili szczególną uwagę na znaki drogowe i polecenia osób kierujących ruchem.

Niektóre drogi będą drogami jednokierunkowymi, a wzdłuż drogi serwisowej równoległej do ul. Podkarpackiej zostaną wyznaczone miejsca parkingowe.

W okolicy lotniska zostaną zorganizowane parkingi płatne, które będą wskazywane przez służby porządkowe. Pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach, oraz utrudniające przejazd będą odholowane na koszt właścicieli. Przykładowy, całkowity koszt odholowania samochodu osobowego do 3,5 t wraz z opłatą parkingową to 473 zł.

Zobacz również:
- Balony nad Krosnem 2016 - rozrywka w każdym calu
- Wyjazdowa Prognoza Pogody TVN zawita do Krosna
- Balony nad Krosnem. Znamy program imprezy!
- Balonowa Scena Młodych, czyli o zespołach lokalnych na Balonach nad Krosnem
- W Krośnie odbywać się będą Balonowe Mistrzostwa Polski

red.

5 komentarzy

 • skowronek

  Bezpłatne. Jak Ci się chce wstać o 6 rano to wypatruj :)
  Po 18:00 też jest bajecznie

  Zgłoś nadużycie skowronek wtorek, 26, kwiecień 2016 15:39 Link do komentarza
 • anna_89654

  Wejście jest bezpłatne? Kiedy lepsze widoki o 6 czy 18?

  Zgłoś nadużycie anna_89654 wtorek, 26, kwiecień 2016 10:52 Link do komentarza
 • sroka

  żeby tylko puszki i butelki nie latały po WSK jak to nie raz ma miejsce...

  Zgłoś nadużycie sroka poniedziałek, 25, kwiecień 2016 14:32 Link do komentarza
 • WSK

  jestem ciekaw co organizator zawodów balonowych zrobi z parkującymi na osiedlu WSK przyjezdnymi, nie dość że parkują na miejscach osób niepełnosprawnych, na miejscach mieszkańców, to zostawiają auta gdzie popadnie, niejednokrotnie uszkadzając inne auta

  Zgłoś nadużycie WSK poniedziałek, 25, kwiecień 2016 13:53 Link do komentarza
 • Wkurzony

  A Polanka i Turaszówka to nie należą do Krosna?Będziemy pamiętać przy wyborach!!!!

  Zgłoś nadużycie Wkurzony niedziela, 24, kwiecień 2016 18:01 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj