Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Krosno: barierki poprawią bezpieczeństwo

Krosno: barierki poprawią bezpieczeństwo Fot. KrosnoCity.pl

W piątek (3 czerwca) otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące przejścia dla pieszych na ul. Podkarpackiej. "Szykany" zamontowano dla poprawy bezpieczeństwa. Wykonawca poprawił błędy jeszcze przed odbiorem technicznym.

REKLAMAJak informuje urząd miasta, po ubiegłorocznym, śmiertelnym wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej dokonano wizji lokalnej z udziałem Policji, przedstawiciela UM (zarządu drogi i zarządcy ruchu) oraz prokuratury.

- Obecni dokonujący wizji stwierdzili, że inżynieria ruchu drogowego nie miała żadnego wpływu na zaistnienie wypadku - informuje Krzysztof Prorok, inspektor Wydziału Drogownictwa UM.

Protokół z wizji lokalnej zatwierdził komendant Policji.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa pieszych zdecydowano się między innymi na zamontowanie bariery sztywnej, tzw. "szykany”, co wykonano w ostatnich dniach.

- Montaż barier sztywnych czy łańcuchowych nie wymaga opracowywania projektów. Obowiązujące prawo nie wymaga konsultacji z radą osiedla czy komisją bezpieczeństwa montażu w/w barier - dodaje Krzysztof Prorok odpowiadając na pytania KrosnoCity.pl.

- Koszt netto mb poręczy ochronnych sztywnych wraz z zamontowaniem wynosi 173,60 zł. Do obecnego czasu wykonawca robót nie zgłaszał w/w zadania do odbioru - poinformował inspektor Prorok (informacja z 3 czerwca).

Dodał też, że zgłoszone przez KrosnoCity.pl uwagi zostały uwzględnione przez wykonawcę robót, który wykonał poprawki przy wygrodzeniu na własny koszt.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj