KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: barierki poprawią bezpieczeństwo

Krosno: barierki poprawią bezpieczeństwo Fot. KrosnoCity.pl

W piątek (3 czerwca) otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące przejścia dla pieszych na ul. Podkarpackiej. "Szykany" zamontowano dla poprawy bezpieczeństwa. Wykonawca poprawił błędy jeszcze przed odbiorem technicznym.

REKLAMA


Jak informuje urząd miasta, po ubiegłorocznym, śmiertelnym wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej dokonano wizji lokalnej z udziałem Policji, przedstawiciela UM (zarządu drogi i zarządcy ruchu) oraz prokuratury.

- Obecni dokonujący wizji stwierdzili, że inżynieria ruchu drogowego nie miała żadnego wpływu na zaistnienie wypadku - informuje Krzysztof Prorok, inspektor Wydziału Drogownictwa UM.

Protokół z wizji lokalnej zatwierdził komendant Policji.

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa pieszych zdecydowano się między innymi na zamontowanie bariery sztywnej, tzw. "szykany”, co wykonano w ostatnich dniach.

- Montaż barier sztywnych czy łańcuchowych nie wymaga opracowywania projektów. Obowiązujące prawo nie wymaga konsultacji z radą osiedla czy komisją bezpieczeństwa montażu w/w barier - dodaje Krzysztof Prorok odpowiadając na pytania KrosnoCity.pl.

- Koszt netto mb poręczy ochronnych sztywnych wraz z zamontowaniem wynosi 173,60 zł. Do obecnego czasu wykonawca robót nie zgłaszał w/w zadania do odbioru - poinformował inspektor Prorok (informacja z 3 czerwca).

Dodał też, że zgłoszone przez KrosnoCity.pl uwagi zostały uwzględnione przez wykonawcę robót, który wykonał poprawki przy wygrodzeniu na własny koszt.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?