KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: koniec opłaty parkingowej w soboty

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Dymiński

Miasto likwiduje opłatę parkingową w soboty. Nowe zasady będą obowiązywały od lipca. Miesiąc temu pismo w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Idea Carpathia.

REKLAMA


Urząd miasta informuje, że od 1 lipca na terenie miasta będą obowiązywać nowe zasady pobierania opłat za parkowanie. Zmiana dotyczy parkowania w soboty. W te dni kierowcy będą mogli za darmo zostawiać swoje samochody w strefie płatnego parkowania.

Miesiąc temu (27 maja) Stowarzyszenie Idea Carpathia złożyło w tej sprawie "Wezwanie do usunięcia naruszenia prawa". Zobacz: Co dalej z opłatami za parking w soboty? Jest wyrok NSA.

Stowarzyszenie powołało się na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zapadł 26 kwietnia 2016 roku w podobnej sprawie. NSA uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu w Białymstoku, na który w ubiegłym roku powoływał się prezydent Piotr Przytocki podczas dyskusji o opłacie parkingowej pobieranej w soboty. 27 czerwca UM Krosna ogłosił zaprzestanie poboru opłat w soboty.

W związku z sobotnimi opłatami parkingowymi stowarzyszenie Idea Carpathia w ubiegłym roku złożyło pierwszy w historii Krosna obywatelski projekt uchwały: Parkowanie nadal płatne w soboty. Radni odrzucili inicjatywę mieszkańców.

pd

 • autor: pd

8 komentarzy

 • edzka

  Odliczam miesiące, dni, godziny jak w Krośnie zmieni się prezydent i radni:)

  Zgłoś nadużycie edzka niedziela, 03, lipiec 2016 22:44 Link do komentarza
 • Mawashi Geri

  Podobno walka z urzędem, to "kopanie się z koniem" :) Tym bardziej gratulacje dla Stowarzyszenia!

  Zgłoś nadużycie Mawashi Geri środa, 29, czerwiec 2016 13:58 Link do komentarza
 • Jaś

  Brawo Krosno !!!!!

  Zgłoś nadużycie Jaś wtorek, 28, czerwiec 2016 15:15 Link do komentarza
 • davidov

  inaczej już nie mogli...........teraz czekamy na uporządkowanie czyli prawidłowe oznakowanie miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania zgodnie z ustawą ,co wiąże się z legalnością pobierania opłat w tych strefach...............................

  Zgłoś nadużycie davidov wtorek, 28, czerwiec 2016 14:25 Link do komentarza
 • mieszkaniec cd

  cd dopisze do mieszkjaniec.... a to blok TBSu w odległosci 10 m od bloków postawionych 35 lat zeby mieszkancom umilic zycie i pozbawic miejsca na wypoczynek ,a to oswietlenie ,ze w nocy jest jasniej niz w dzien i i przebudowa drogi gdzie mieszka prominenta osoba /a tam gdzie mieszka koło 1000 osób w teraz 5 blokach to swiatło jak za króla cwieczka /podobno dla oszczednosci/ nie wspomne o drodze dojazdowej do tych bloków ./przeciez tu nie mieszkaja ludzie prominentni to po co im droga/Na miejscu prominenta schował bym sie pod ziemie przed pozostałymi mieszkancami .Ale trzeba miec honor zeby zrobic cos dla mieszkanców a potem zadbac o siebie.Przepraszam że napisałem jednym ciągiem bez interpunkcji i składni ale tak lepiej wyszło .

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec cd wtorek, 28, czerwiec 2016 10:36 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Pan Prezydent został wybrany przez Obywateli Królewskiego Miasta Krosna, aby im służyć!!! Tymczasem Pan Prezydent bardzo często woli z Obywatelami wojować!
  A to zrobi im parkingi płatne, a to zmusi do korzystania z komunikacji miejskiej (pomimo, że o wiele droższa), a to zafunduje spalarnie śmieci w środku osiedla, przykłady można by mnożyć.
  Nie po to Pana wybraliśmy.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec wtorek, 28, czerwiec 2016 09:38 Link do komentarza
 • urząd

  nie dało rady- trzeba z mieszkanców wycyckać pieniedzy ile sie da. Kierowca i samochód słuzbowy kosztuje a i osoby których zatrudniono w urzedzie też

  Zgłoś nadużycie urząd wtorek, 28, czerwiec 2016 09:27 Link do komentarza
 • 681

  hłe, hłe, hłe, nie można było tak wcześniej panie prezydencie?

  Zgłoś nadużycie 681 poniedziałek, 27, czerwiec 2016 21:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?