KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zniknie komin przy Fredry

Zniknie komin przy Fredry Fot. KrosnoCity.pl

Koniec uciążliwego komina przy ul. Fredry? MPGK realizuje inwestycję, która pozwoli zlikwidować źródło zanieczyszczeń dokuczliwe szczególnie dla Zawodzia. Na problem od lat zwracali uwagę także nasi czytelnicy.

REKLAMA


- Już w najbliższym sezonie grzewczym zniknie komin lokalnej kotłowni, która znajduje się na terenie MPGK Krosno przy ul. Fredry - zapowiada spółka.

Trwają prace budowlane przyłączy ciepłowniczych, które mają zapewnić, że do budynków przy ul. Fredy popłynie ciepło z miejskiej ciepłowni "Łężańska" przy ul. Sikorskiego. Dzięki temu zlikwidowany zostanie uciążliwy komin przy ul. Fredry. Emisja z ul. Fredry była wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców Zawodzia. Zobacz: Truciciele w mieście.


Fot. MPGK Krosno

Realizowana obecnie inwestycja jest jednym z zadań jakie przewidują władze Krosna do realizacji, w ramach Umowy na dofinansowanie projektu "Likwidacja niskiej emisji na terenie miasta Krosna".  Umowę podpisano w marcu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Koszt inwestycji MPGK to 1 400 000,00 zł netto. Szacowany poziom dotacji to ok. 630 000,00 zł.

Prezes MPGK, Janusz Fic potwierdza, że komin powinien zniknąć z krajobrazu już w tym roku. Prace rozbiórkowe ruszą, gdy tylko będzie możliwe korzystanie z ciepłociągu.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?