KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Będziemy się ślizgać". Jest pomysł na ożywienie rynku zimą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Dodatkowe 100 tysięcy złotych krośnieńscy radni przeznaczyli na urządzenie ślizgawki na krośnieńskim Rynku. W sumie, na przełomie 2016 i 2017 roku na ten cel wydanych zostanie ponad 200 tysięcy złotych.

REKLAMA


Projekt nie był ujęty w ogłoszonym programie sesji. Dodano go do porządku obrad w ostatniej chwili na wniosek prezydenta. Pomysł "ślizgawki" przybliżał radnym zastępca prezydenta, Bronisław Baran.

- Jest to związane z projektem, który ma polegać na aktywizacji mieszkańców, na stworzeniu w centrum miasta formuły aktywności dotyczącej przygotowania do świąt - mówił Bronisław Baran.

Cały projekt ma być powiązany z urządzeniem jarmarku na Rynku i akcją charytatywną na rzecz hospicjum w Krośnie.

Prezydent Baran zaznaczył, że projekt jeszcze nie ma nazwy. Nawiązał też do sprawdzonej od kilku sezonów letnich "plaży na Rynku", co do której też pojawiały się kiedyś wątpliwości.

Nie będzie to mrożone lodowisko. - Będzie to lodowisko z płyt z poliwęglanu - podkreślił Bronisław Baran. Piotr Przytocki dodał, że jest to rozwiązanie tańsze także w eksploatacji.

Poza "ślizgawką" dostępna ma być np. wypożyczalnia sprzętu.

Radny Kazimierz Mazur (Klub PiS) pytał o wielkość planowanego lodowiska, ewentualne opłaty i o to, czy nie stanie się ono konkurencją dla lodowiska na Bursakach. - Czy łyżwiarze nie przeniosą się do Rynku, a tamten obiekt będzie świecił pustkami? - pytał radny.  

Prezydent Przytocki odpowiedział, że nie ma nic za darmo, dlatego na pewno będzie ustalona opłata, choćby symboliczna, za korzystanie ze ślizgawki.

- To nie jest lodowisko, tylko "ślizgawka" - poprawiał radnego prezydent Przytocki, chociaż zadanie w projekcie zgłoszonym przez prezydenta nosi nazwę: "Urządzenie i utrzymanie lodowiska na płycie Rynku".

- Jak wiemy dzieci nie najlepiej czują się na lodowisku przy ul. Bursaki. Rodzice też niechętnie puszczają tam dzieci. To jest zasadnicza różnica, nie ma więc żadnej konkurencji - przekonywał prezydent. Ślizgawka w Rynku jest propozycją skierowaną do dzieci.

Obsługą zajmie się Centrum Integracji Społecznej, zatem będzie to forma aktywizacji podopiecznych, a przychód ze "ślizgawki" ma zasilić CIS i jego działalność.

Przewodniczący rady, Zbigniew Kubit (Klub Samorządne Krosno), wyraził jedynie pewną obawę co do kosztu całego zadania. Zaznaczył jednak, że należy spróbować i zobaczyć jakie to przyniesie efekty.

- Czy to się opłaca czy nie opłaca, to po pierwszym razie ocenimy - dodał prezydent.

- Będziemy się ślizgać i patrzeć jak dzieci się ślizgają - podsumowywał dyskusję przewodniczący Zbigniew Kubit.

Uchwałę podjęto jednomyślnie przy 19 głosach "za" przy 19 obecnych.

Przewodniczący klubu PiS, Paweł Krzanowski skomentował dla KrosnoCity.pl: O ślizgawce na rynku mówiłem już w 2010 roku. Wówczas przez część rządzących temat został uznany za niepoważny. Myślę, że warto spróbować każdego sposobu, dla ożywienia krośnieńskiego rynku.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • kapitalista

  Komunista widzę, że już nie jedną zarazę złapałeś skoro jesteś taki przezorny. Uważaj bo Lenin też złapał i umarł.

  Zgłoś nadużycie kapitalista piątek, 21, październik 2016 17:05 Link do komentarza
 • komunista

  nie- bo mi by uwłaczało, nawet nogeprzytockiemu bym nie podał do całowania z obawy, że bym czegoś nie złapał

  Zgłoś nadużycie komunista piątek, 21, październik 2016 15:32 Link do komentarza
 • PAULA

  KOMUNISTA ty PREZYDENTOWI PRZYTOCKIEMU NIE JESTEŚ GODZIEN BUTÓW WIĄZAĆ.

  Zgłoś nadużycie PAULA piątek, 21, październik 2016 11:08 Link do komentarza
 • komunista

  no właśnie - ktoś rzucił pomysł a Przytocki jak zawsze przywłaszcza sobie wszystkie [pomysły jako swoje bez żadnej skrupuły. Ale co się mozna po takiej osobie sie spodziewać. To tylko Przytocki

  Zgłoś nadużycie komunista piątek, 07, październik 2016 16:03 Link do komentarza
 • sara79

  Świetny pomysł!!!!Wreszcie pomyślano o dzieciaczkach:) Jestem przekonana że pomysł spotka się z dużym zainteresowaniem. Cieszę się ogromnie tym bardziej że pomysł ten zgłaszałam do propozycji jak ożywić Miasto Krosno w tamtym roku. Pozdrawiam:)

  Zgłoś nadużycie sara79 piątek, 07, październik 2016 13:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?