Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Bieg Rzeźnika" atrakcją Podkarpacia. Trwa głosowanie w internetowym plebiscycie

"Bieg Rzeźnika" atrakcją Podkarpacia. Trwa głosowanie w internetowym plebiscycie Fot. turystyka.wp.pl

"Rzeźnicki Festiwal Biegowy" jest w czołówce w internetowym plebiscycie na Najlepszy Produkt turystyczny 2016. Głosować można do 12 grudnia.

REKLAMAJeszcze do 12 grudnia potrwa głosowanie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 według internautów. Z województwa podkarpackiego udział w plebiscycie bierze Rzeźnicki Festiwal Biegowy. O wynikach plebiscytu w naszym województwie informowaliśmy tutaj: CDS wśród najlepszych produktów turystycznych 2016 na Podkarpaciu.

Głosować można na stronie: turystyka.wp.pl

Rzeźnicki Festiwal Biegowy (na który składają się Bieg Rzeźnika Ultra, Bieg Rzeźnika na Raty, Bieg Rzeźnika oraz Rzeźniczek, a w 2017 dodatkowo jeszcze dwa biegi: Podwójny Maraton Rzeźnicki oraz Bieg 3xHon) jest jedną z największych imprez sportowo-turystycznych w województwie podkarpackim. Festiwal powstał wokół Biegu Rzeźnika, który odbywa się w 2017 roku po raz czternasty i uchodzi za najbardziej kultową imprezę turystyczno-biegową w Polsce. Obok biegaczy-amatorów festiwal skupia także wielu byłych reprezentantów Polski oraz medalistów Mistrzostw Polski. Kilkunastoletnia tradycja biegu na stałe wpisała się w kalendarz wielu pasjonatów biegania oraz... Bieszczadów. W 2015 Rzeźnicki Festiwal Biegowy został uznany za najlepszy festiwal biegów górskich w Polsce.

Bieg Rzeźnika pozwala w ciągu jednego dnia (od świtu do zmierzchu) przebyć jedną z najpiękniejszych tras bieszczadzkich - czerwony szlak z Komańczy do Ustrzyk Górnych (lub Wołosatego). Na pokonanie trasy o długości około 80 km i sumie przewyższeń przekraczającej 6000 metrów zawodnicy mają tylko 16 godzin. Pozostałe biegi (łącznie ponad 300 km tras) wyprowadzają biegaczy w pozostałe partie Bieszczadów i wysyłają w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. Po powrocie do Cisnej czekają na nich koncerty, spotkania ze znanymi sportowcami, degustacje lokalnych produktów i dedykowane Biegowi Rzeźnika piwo z lokalnego browaru URSA.

pd/eb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj