KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Bieg Rzeźnika" atrakcją Podkarpacia. Trwa głosowanie w internetowym plebiscycie

"Bieg Rzeźnika" atrakcją Podkarpacia. Trwa głosowanie w internetowym plebiscycie Fot. turystyka.wp.pl

"Rzeźnicki Festiwal Biegowy" jest w czołówce w internetowym plebiscycie na Najlepszy Produkt turystyczny 2016. Głosować można do 12 grudnia.

REKLAMA


Jeszcze do 12 grudnia potrwa głosowanie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 według internautów. Z województwa podkarpackiego udział w plebiscycie bierze Rzeźnicki Festiwal Biegowy. O wynikach plebiscytu w naszym województwie informowaliśmy tutaj: CDS wśród najlepszych produktów turystycznych 2016 na Podkarpaciu.

Głosować można na stronie: turystyka.wp.pl

Rzeźnicki Festiwal Biegowy (na który składają się Bieg Rzeźnika Ultra, Bieg Rzeźnika na Raty, Bieg Rzeźnika oraz Rzeźniczek, a w 2017 dodatkowo jeszcze dwa biegi: Podwójny Maraton Rzeźnicki oraz Bieg 3xHon) jest jedną z największych imprez sportowo-turystycznych w województwie podkarpackim. Festiwal powstał wokół Biegu Rzeźnika, który odbywa się w 2017 roku po raz czternasty i uchodzi za najbardziej kultową imprezę turystyczno-biegową w Polsce. Obok biegaczy-amatorów festiwal skupia także wielu byłych reprezentantów Polski oraz medalistów Mistrzostw Polski. Kilkunastoletnia tradycja biegu na stałe wpisała się w kalendarz wielu pasjonatów biegania oraz... Bieszczadów. W 2015 Rzeźnicki Festiwal Biegowy został uznany za najlepszy festiwal biegów górskich w Polsce.

Bieg Rzeźnika pozwala w ciągu jednego dnia (od świtu do zmierzchu) przebyć jedną z najpiękniejszych tras bieszczadzkich - czerwony szlak z Komańczy do Ustrzyk Górnych (lub Wołosatego). Na pokonanie trasy o długości około 80 km i sumie przewyższeń przekraczającej 6000 metrów zawodnicy mają tylko 16 godzin. Pozostałe biegi (łącznie ponad 300 km tras) wyprowadzają biegaczy w pozostałe partie Bieszczadów i wysyłają w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. Po powrocie do Cisnej czekają na nich koncerty, spotkania ze znanymi sportowcami, degustacje lokalnych produktów i dedykowane Biegowi Rzeźnika piwo z lokalnego browaru URSA.

pd/eb

  • autor: pd/eb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?