KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Programu Rewitalizacji

Urząd miasta zaprasza do uczestnictwa w procesie przygotowania Programu Rewitalizacji Miasta Krosna na lata 2016-2020. Najważniejszym elementem opracowania dokumentu ma być uspołecznienie całego procesu, jednak większość już ogłoszonych terminów spotkań przypada na godziny pracy osób aktywnych zawodowo oraz na godziny nauki uczniów i studentów.

REKLAMA


Firma Future Green Innovations S.A, w imieniu urzędu miasta zaprasza do uczestnictwa w konsultacjach społecznych Programu Rewitalizacji Miasta Krosna na lata 2016-2020.

Celem konsultacji jest dogłębne poznanie problemów, potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców miasta w stosunku do planowanego procesu rewitalizacji.

Już 11 stycznia ruszają warsztaty dla młodzieży, polegające na spotkaniu z Młodzieżową Radą Miasta Krosna. Początek o godzinie 9.

12 stycznia swoją działalność rozpocznie "rewitalizacyjna" kawiarenka (w Klubokawiarni Ferment, o godzinie 14), tego samego dnia, w godz. 10-12, w urzędzie miasta zostanie przeprowadzony wywiad grupowy, którego uczestnikami będą mieszkańcy Krosna.

Jak poinformowano na stronie urzędu:

Konsultacje posłużą analizie sytuacji miasta, poznaniu występujących w mieście problemów, umożliwi zaproponowanie z Państwa strony obszarów rewitalizacji, wizji i celów rewitalizacji oraz omówienie możliwych działań rewitalizacyjnych.

Konsultacje programu będą się odbywać będą w następujących formach:
- Edukacja forum lokalnego (zakończono już nabór do forum lokalnego) - szkolenie dla forum lokalnego odbędzie się 9-10 stycznia., a spotkanie forum lokalnego 11 stycznia.

- Warsztaty z młodzieżą - spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Krosna odbędzie się 11 stycznia.

- Kawiarenki dla mieszkańców. Pierwsze z czterech spotkań odbędzie się 12 stycznia (szczegółowe informacje).

- Wywiady grupowe - spotkanie odbędzie się 12 stycznia (szczegółowe informacje), konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie (formularz zgłoszeniowy).

Inne zapowiedziane formy konsultacji to: sondaż, bank pomysłów oraz geoankieta, warsztaty dla mieszkańców, spotkania z mieszkańcami, spacery badawcze, wywiady indywidualne.

Więcej informacji na temat konsultacji znajdziecie na stronie UM Krosna.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?