KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy most i droga przez park?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W pierwszym tygodniu lutego powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Grodzką w stronę ul. Czajkowskiego. Ma powstać nowy most nad Lubatówką.

REKLAMA


W związku z ogłoszonym przetargiem wpłynęły dwie oferty. Rozstrzygnięcie przetargu jest planowane na pierwszy tydzień lutego.

Jak informuje urząd miasta, przebieg nowego odcinka odcinka ul. Niepodległości objętego opracowaniem i lokalizacja nowego mostu zostaną dokładnie określone przez projektanta i uzgodniony z Wydziałem Drogownictwa magistratu.

Mieszkańców niepokoi fakt, że w okolicy projektowanej drogi znajdują się jeden z nielicznych parków miejskich oraz prywatne domy.

pd

 • autor: pd

23 komentarzy

 • Krośnianka

  A na *** most na lubatówce

  Zgłoś nadużycie Krośnianka piątek, 03, marzec 2017 02:20 Link do komentarza
 • Z Krosna

  Lepiej wybudować kładkę na Wisłoku, od parkingu. Nowy most na Lubatówce jest niepotrzebny.

  Zgłoś nadużycie Z Krosna środa, 08, luty 2017 09:52 Link do komentarza
 • Ktoś

  Zamiast budować nowy most w niepotrzebnym miejscu, lepiej wyremontować stare mosty!.

  Zgłoś nadużycie Ktoś niedziela, 05, luty 2017 17:10 Link do komentarza
 • tropiciel oszustów

  @ginesss wszyscy z okolicy zawodzie jesteśmy za. Drogą i światła chodniki, odwodnienie na koszt podatników krosna do rezydencji Przytockiego zrobiono Teraz tylko przedłużyć drogę i puścić ruch Niech chłopina powdycha świeżym powietrzem. Jeszcze bym mu gratis w pakiecie wysypisko śmieci zrobił no i obowiązkowo kilkanaście kontenerów z elitą krosna. Polanka, Białobrzegi i Turaszówka powinna za tym głosować. Większego działacza antyspołecznego to nie ma w całej Polsce .

  Zgłoś nadużycie tropiciel oszustów sobota, 04, luty 2017 09:17 Link do komentarza
 • ginesss

  Zrownac z ziemią. Park na okrzeiii i puscic łacznik z krosna do korczyny obok domu przytockiego........kto jest za

  Zgłoś nadużycie ginesss piątek, 03, luty 2017 22:58 Link do komentarza
 • Obserwator

  Ta droga jest bez sensu!
  Nie prowadzi do żadnego ważnego, nowego miejsca, żadnej instytucji, osiedla itp. Skróci MINIMALNIE drogę do ulicy Czajkowskiego OGROMNYM nakładem pieniędzy /ulica, nowy most/ i z OGROMNĄ SZKODĄ dla środowiska /parc/!!!
  Czy przeliczono bilans zysków i strat?
  Kto na tym skorzysta? - nikt!
  Ewentualny zysk czasu dla kierowcy - 3 minuty jazdy? Nie warto!
  Lepiej budujcie drogę między Polanką a Turaszówką, która jest bardzo potrzebna.
  Lepiej zainwestować w trasy rowerowe, których w Krośnie brakuje.
  Lepiej przebudowac zaniedbane tereny
  albo wytyczyćNOWĄ DROGĘ do nowej - budowanej galerii handlowej /właściwie do kompleksu sklepów/, bo tam teraz będzie się koncentrował ruch i tam będą korki.

  Zgłoś nadużycie Obserwator piątek, 03, luty 2017 22:21 Link do komentarza
 • AP

  To zapewne pierwszy krok w budowie nowej drogi przez miasto. Następnym krokiem będzie wydłużenie tej nowej drogi do skrzyżowania Łukasiewicza z Kletówki i Paderewskiego a następny od tego miejsca do Krakowskiej przy starym cmentarzu. I tak ziści się stary gierkowski pomysł. Rodzi się pytanie: czy Krosnem rządzą ludzie myślący kategoriami społecznymi, pracującymi dla społeczności lokalnej czy ludzie skorumpowani, działający na rzecz obcej sieci handlowej i traktujący mieszkańców miasta jako wymierającą grupę idiotów?! Zamierzenie puszczenia natężonego ruchu przez miasto cierpiące aktualnie na potężny problem smogu (nawet w okresie letnim patrząc od zamku Kamieniec na Krosno widać ogromną kopułę smogową, zaś w okresie zimowym powietrze nad miastem staje się po prosu trujące!) sugeruje wprost, że komuś zależy by to miasto się wyludniło zupełnie, bo któż zechce mieszkać w mieście, w którym co sto metrów biegnie w tym samym kierunku kilka przelotowych ulic? Zamiast wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto to go tu przyciągać? Toż to jawny sabotaż! Bo czymże jest gdy zamiast rozbudowania sieci ciepłowniczej na tereny zabudowy domami jednorodzinnymi, posiadane środki kierować na zagęszczenie ulic w gęsto zabudowanym terenie? Ruchliwa ulica obok Ogródka Jordanowskiego - przecież to kpina ze zdrowego rozsądku. To degradacja jednego z nielicznych miejsc w centrum gdzie można odetchnąć w cieniu drzew i patrzeć na bawiące się gromady dzieci. To tam mają się bawić nasze dzieci oddychając spalinami przy raźnym łomocie przejeżdżających tirów? Och jak ciężko, mieszkając w kochanym mieście myśleć o tym gdzie tu jeszcze można uciec przed "mądrymi inaczej" miejskimi rządcami!

  Zgłoś nadużycie AP czwartek, 02, luty 2017 21:42 Link do komentarza
 • stv

  Ale spod straży mieć prosty odcinek drogi do Gózikówki, obwodnicy i zetki - to jest kuszące :)

  Zgłoś nadużycie stv czwartek, 02, luty 2017 21:32 Link do komentarza
 • stv

  Co lepsze, korki w mieście czy walka z nimi kosztem parku.... czy park w ogóle ma ucierpieć? poczekajmy na plany tego co z parkiem i czy jeśli zostanie zmniejszony, czy w zamian powstaną inne tereny zielone. Oby nie na zakolu wisłoka, bo tam akurat jest fajnie w obecnej formie, namiastka dzikości :)

  Zgłoś nadużycie stv czwartek, 02, luty 2017 21:29 Link do komentarza
 • Mieszkaniec

  Ten park jest maleńki, w środku i tak słychać cały czas samochody. Teren koło Biedronki jest dodatkową "otuliną" parku, jest cichy i w miarę spokojny. Jesli tam będzie przebiegać droga, to ten niewielki park będzie narażony na dodatkowy hałas i spaliny!
  Komu potrzebna ta droga? A w parku ZAWSZE jest mnóstwo rodziców z małymi dziećmi oraz młodzieży!
  Może najpierw trzeba przygotować inne tereny zielone z prawdziwego zdarzenia, zasadzić drzewa, a nie tylko je wycinać!
  Tym bardziej, że w Krośnie pojawił się całkiem duży smog - trzeba go zwalczać na różne sposoby, także przez nową zieleń, a nie powiększać dodatkową ulicą i wzmożonym ruchem!
  Ile osób w Krośnie choruje na różne alergie? Na serce? Ma problemy oddechowe?
  Trzeba o nich pomyśleć, poprawić stan powietrza, stworzyć dodatkowe parki, a nie umniejszać istniejące!!!
  Dużo się ostatnio w Krośnie mówiło o osobach starszych - im też służą parki!
  Zresztą wszystko przekłada się też na finanse - ludzie chorzy idą na zwolnienia lekarskie, do szpitala - miasto za to płaci!

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec czwartek, 02, luty 2017 20:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?