Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno: TBS wybuduje 84 mieszkania w ramach Mieszkanie+

Krosno: TBS wybuduje 84 mieszkania w ramach Mieszkanie+ Fot. KrosnoCity.pl

TBS w Krośnie zbuduje 84 mieszkania na wynajem. Współfinansowanie w wysokości 4 mln zł zapewni Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu społecznego, który jest elementem inicjatywy Mieszkanie+.

Zaplanowana inwestycja krośnieńskiego TBS-u polega na kompleksowej adaptacji budynków dawnej bursy szkolnej przy ul. Rzeszowskiej 8 w Krośnie. Zabudowania, w których dotychczas mieściły się internat, stołówka oraz kotłownia zostaną przekształcone na budynki wielorodzinne mieszkalne. Wokół budynków powstaną miejsca postojowe oraz plac zabaw dla dzieci. Zamieszkają w nich 84 rodziny, ponad połowa z nich to rodziny z dziećmi. Sześć lokali mieszkalnych zostanie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Dziesięć mieszkań zostanie przeznaczonych na lokale czynszowe gminy na wynajem mieszkańców.

Wszystkie planowane do wybudowania lokale mieszkalne o powierzchni od 20 m2 do 65 m2 będą wyposażone w panele podłogowe, terakotę, płytki ceramiczne, urządzenia sanitarne i kuchenne. Spółka zakłada stawkę czynszu za najem lokali mieszkalnych w wysokości 8,50 zł/m2.

- Mieszkania budowane przez TBS z przeznaczeniem na wynajem cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Krośnie, w szczególności wśród osób młodych. W większości lokale mieszkalne znalazły już swoich najemców, dzięki umiarkowanej stawce czynszu oraz wysokiemu standardowi wykończenia - powiedział Stanisław Kubit, prezes TBS w Krośnie.

Kredyt preferencyjny na inwestycję, w wysokości 4 mln zł  został udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego na okres 30 lat. Finansowanie z państwowego banku rozwoju pozwoli uruchomić inwestycję o łącznej wartości 9,3 mln zł. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2016, a ich planowane zakończenie to wrzesień 2017 roku.

- Finansowanie inwestycji polegających na zwiększaniu zasobu mieszkań czynszowych jest elementem misji Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku programu społecznego budownictwa czynszowego udostępniamy inwestorom w całej Polsce 4,5 mld zł. Chcemy, aby w ciągu 10 lat powstało co najmniej 30 tysięcy tanich mieszkań na wynajem, w których czynsz będzie o kilkadziesiąt procent niższy od rynkowego - powiedział Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego BGK.

Współpraca Banku Gospodarstwa Krajowego z krośnieńskim TBS-em rozpoczęła się w 2005 roku. Dotychczas BGK udzielił spółce 4 kredytów na łączną kwotę 14,3 mln zł, współfinansując budowę 277 lokali mieszkalnych.

ac/bgk/pd

2 komentarzy

 • darek010101

  Podobają mi się bardzo założenia programu mieszkanie plus. jednocześnie za bardzo fajny uważam Mieszkanie dla Młodych i torchę żałuje, że będzie wygaszony. Czytałem na https://www.mieszkaniedm.pl/ że około 100 tys osób znalazło lokal dzięki mdm

  Zgłoś nadużycie darek010101 niedziela, 01, październik 2017 12:41 Link do komentarza
 • Grzegorz123456

  Chyba nie zbuduje, bo buduje a właściwie wykańcza. Zbudowane mają być kolejne bloki w sąsiedztwie tych ze zdjęcia, zdaje się, kolejne około 70 mieszkań w kolejnych dwóch blokach.
  Poproszę o poprawienie jeśli się mylę.

  Zgłoś nadużycie Grzegorz123456 środa, 01, marzec 2017 11:46 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Wasze opinie

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj