KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Nie zostawiaj mnie Mamooo..." - szpital potrzebuje mammografu [ZDJĘCIA]

"Nie zostawiaj mnie Mamooo..." - szpital potrzebuje mammografu [ZDJĘCIA] Fot. Paweł Duda

"Nie zostawiaj mnie Mamooo..." - to hasło marszu zorganizowanego w Krośnie przez Stowarzyszenie Czyń Dobro Mimo Wszystko. Celem jest zbiórka środków na zakup mammografu, którego brakuje w krośnieńskim szpitalu.

REKLAMA


Szpital w Krośnie, podobnie jak inne placówki służby zdrowia, boryka się z brakami sprzętu. Jedną z najpilniejszych potrzeb jest nowoczesny mammograf.

Kamila Bogacka ze Stowarzyszenia Czyń Dobro Mimo Wszystko przypomina, że wczesna i prawidłowa diagnoza jest konieczna dla ratowania życia i zdrowia kobiet.

- Kampania, nad którą przypięłam różową wstążkę mówi o czymś bardzo ważnym, przypomina, że w krośnieńskim szpitalu od ponad dwóch lat nie ma mammografu. Nie pozwolimy wyciszyć społecznego głosu - podkreśla Kamila Bogacka, prezes Stowarzyszenia Czyń Dobro Mimo.

W marszu ulicami Krosna wzięli udział między innymi uczniowie Zespołu Szkół w Korczynie i studenci pielęgniarstwa z PWSZ w Krośnie. Nieśli transparent: "Badanie mammograficzne ratuje życie".

Zobacz także: "Zamiast opodatkowywać, dajcie szpitalowi środki na sprzęt" - Idea Carpathia apeluje do samorządu

pd
Fot. Paweł Duda

 • autor: pd

1 komentarz

 • przeciwnik mammografu

  Dlaczego:
  1. Nie ma informacji o dużej dawce szkodliwego promieniowania, którą kobieta dostaje w imię "profilaktyki" a które ma działanie potencjalnie kancerogenne, czyli nowotworzące.
  2. Nie ma informacji, że mammograf nie daje dużej pewności wyników a wykrywa guzki o wielkości powyżej 5 mm, które to nowotwory rozwijają się w ciele kobiety do tych rozmiarów około 3 lat.
  3. Mammograf nie rozróżnia guzków a tylko stwierdza ich obecność. To samo można uzyskać tańszym, mniej szkodliwym dla zdrowia kobiety i dużo mniej bolesnym badaniem, jakim jest PRAWIDŁOWO I DOKŁADNIE zrobione USG piersi.
  4. W radio Rzeszów w relacji z tego marszu cały czas podkreślano słowo "profilaktyka". To W OGÓLE NIE JEST PROFILAKTYKA!!! Skoro stwierdza już istniejący guz nowotworowy (złośliwy czy nie) to jest to badanie DIAGNOSTYCZNE. Proszę więc pacjentkom nie robić wody z mózgu. Mammografia jest badaniem szkodliwym dla zdrowia. A przynajmniej dużo bardziej niż USG, które równie dobrze wykrywa guzki piersi.
  5. Żaden mężczyzna nie chciałby ścisnąć swoich "klejnotów" tak jak ściska się piersi kobiety robiąc mammografię...

  Zgłoś nadużycie przeciwnik mammografu sobota, 25, luty 2017 12:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?