Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wizyta Maltańczyków w "Katoliku"

Wizyta Maltańczyków w "Katoliku" Fot. archiwum

Dziesięciu uczniów elitarnej szkoły na Malcie przyjechało na wymianę do Krosna. Poza Krosnem zwiedzali też Kraków, Łańcut czy Rzeszów. Atrakcji nie brakowało, a jedną z nich był... śnieg. Rewizyta uczniów z Krosna na Malcie jest zaplanowana na kwiecień.

REKLAMAKatolickie Gimnazjum i Liceum im. ks. B. Markiewicza w Krośnie były organizatorem i  gospodarzem wizyty St. Edward’s College z Birgu na Malcie. Wydarzenie to miało charakter wymiany zarejestrowanej na platformie eTwinning pod nazwą "Poland-Malta Exchange - Making More European Friends and Exchanging Cultures".

Do Krosna przybyło dziesięciu maltańskich uczniów elitarnej szkoły z 80-letnią tradycją oraz dwie nauczycielki. Program wymiany obejmował wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie Krakowa, Krosna, Łańcuta i Rzeszowa, a także wizyty w Muzeum Podkarpackim, Muzeum Rzemiosła, CDS w Krośnie oraz w Karpackiej Troi wzbogacone warsztatami łucznictwa.

Na terenie samej szkoły zostały zorganizowane różnorodne rozgrywki i konkurencje sportowe, praktyczne zajęcia artystyczne, muzyczne i językowe. Goście mieli okazję degustować polskie potrawy, przekąski i desery, przygotowane zarówno przez rodziny goszczące ich w swoich domach, jak i w odwiedzanych wspólnie restauracjach w Krośnie i okolicach.

- Wizyta była wspaniałą okazją dla polskich uczniów do doskonalenia umiejętności konwersacyjnych w języku angielskim, przełamywania barier kulturowych oraz wymiany doświadczeń na temat obyczajów, historii edukacji obydwu krajów - podkreśla Sylwia Romanowska.

- Niektórzy z nich spełnili swoje marzenia, mogli bowiem zobaczyć śnieg podczas zorganizowanych przez polskie rodziny wycieczek. Nastolatkowie szybko nawiązali koleżeńskie kontakty, doskonale integrując się ze szkolną społecznością "Katolika" - dodaje Sylwia Romanowska.

Rewizyta gimnazjalistów z Krosna na Malcie jest zaplanowana na początek kwietnia.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj