KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gdzie mogą parkować motocykliści?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Dymiński

Zmiany związane z parkownaniem, a nawet wjazdem motocyklistów do zespołu staromiejskiego w Krośnie są częste i wyglądają na chaotyczne. Podczas kwietniowej sesji o motocyklistów upomniał się radny Paweł Krzanowski. Zaznaczył, że są dyskryminowani, zapytał też o realizację obietnicy parkingu dla motocykli.

REKLAMA


Czy motocykliści w centrum miasta są dyskryminowani? Tak uważa lider klubu PiS w radzie miasta, Paweł Krzanowski.

Zakaz ruchu motocykli wprowadzono w 2015 roku. Zobacz: Starówka nie dla motocykli. Motocykliści: To absurd!

Od tamtej pory wielokrotnie przestawiano już znaki, stopniowo zmniejszając obszar niedostępny dla jednośladów.

Zmiana oznakowania z 2015 roku była całkowicie sprzeczna z poprzednim rozwiązaniem z 2014 roku, które w centrum miasta umożliwiło parkowanie motocykli za darmo. Zobacz: Czytelne i proste opłaty za parkowanie

Motocykl zajmuje mniej miejsca parkingowego, zatem zwolnienie z opłaty miało zachęcać osoby, które posiadają i samochód i motocykl do tego, by jadąc załatwić sprawy w centrum Krosna (np. w urzędzie przy ul. Staszica) korzystali z mniejszego pojazdu.

Zakaz ruchu dla motocykli wygląda zatem na wprowadzony w pośpiechu i w sposób nieprzemyślany. Wskazuje na to niekonsekwencja względem uchwały z 2014 i częste zmiany lokalizacji samych znaków. Zapowiedziano jednak, że w obszarze staromiejskim powstaną specjalne miejsca parkingowe dla motocykli. Właśnie do tej obietnicy nawiązał na kwietniowej sesji radny Krzanowski, który przypominał, że motocykliści mogą parkować za darmo w obszarze staromiejskim, tylko nie mogą tam wjechać.

- Po raz kolejny prezydent zapomniało motocyklistach - mówił radny. - Obiecał pan w zeszłym roku parking dla motocyklistów i, że rozwiąże problem. Bardzo proszę, żeby pan zadeklarował, kiedy to się stanie - radny podkreślał przy tym, że motocykle są mniej uciążliwe, niż niejeden samochód, który przejeżdża przez Rynek.

- Nie ma dyskryminacji motocyklistów na miejscach parkingowych, które są dostępne dla pojazdów samochodowych. Niejednokrotnie na miejscu, które ma powierzchnię dla samochodu stoi tylko jeden motocykl - odpowiadał prezydent Przytocki. Jego zdaniem problem może rozwiązać oznakowanie miejsc dla motocykli wokół starego miasta tak, by nie marnować przestrzeni parkingowej.

W dyskusji nie padła żadna konkretna data ani zapowiedź.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Ksionc

  Słabo Ci idzie to trollowanie :D
  nikt nie podłapał zaczepki

  Zgłoś nadużycie Ksionc czwartek, 11, maj 2017 09:30 Link do komentarza
 • ministrant

  Bardzo trawne som te zakazy. Jeszcze ograniczyć ruch osobuwek i pieszych. Rynek tylko do tego rzeby iść na kolanach do koścołow i klasztoruw i żarliwie sie modlić. Do trzeba samochodu, ani motocklów. Na pewno zadowoleni bedom z tego mieszkańcy, Zakonnicy i Księża. A ludzie modląc się będą lepsi.

  Zgłoś nadużycie ministrant środa, 10, maj 2017 07:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?