KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Zielone Krosno" za wybiegami dla psów i prostymi rozwiązaniami

"Zielone Krosno" za wybiegami dla psów i prostymi rozwiązaniami Fot. archiwum

Trwa głosowanie na sposób zagospodarowania terenów zielonych w Krośnie. Wszystkie propozycje projektantów przedstawiono w RCKP. Uczestnicy akcji "Zielone Krosno" także wskazali swoje typy, które bardzo różnią się od decyzji komisji konkursowej. Zobacz, co proponuje "Zielone Krosno".

REKLAMA


Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie terenów zielonych w Krośnie. Zobacz: Jak będą wyglądały tereny zielone? Zobacz nagrodzone projekty!

Jury nie przyznało pierwszej nagrody.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie rozwiązań dla 6 lokalizacji, a komisja oceniała całość. To oznacza, że nawet jeżeli zespół projektowy miał świetny pomysł na jeden teren zielony, to mógł nie otrzymać nagrody ze względu na niską ocenę projektów dla pozostałych lokalizacji.

Teraz wszystkie projekty dano pod ocenę mieszkańcom. Zobacz: Jaki pomysł na zagospodarowanie miejskiej zieleni jest najlepszy?

Kryteria oceny tym razem są inne. Możemy głosować na pojedyncze rozwiązania w wybranych projektach. Dzięki temu władze miasta dowiedzą się, co najbardziej odpowiada mieszkańcom, którzy z tych terenów zielonych będa korzystać. Wystawa znajduje się w RCKP (ul. Kolejowa 1), a głosować można do 14 czerwca.

W głosowaniu wzięli udział uczestnicy akcji społecznej "Zielone Krosno". Swoimi ocenami podzielili się na Fb.

- Możemy się przyznać, że wybieraliśmy pomysły z dużą ilością drzew, z małą ilością betonu i bez niepraktycznych udziwnień. Szukaliśmy rozwiązań najbardziej naturalnych i łatwych do późniejszego pielęgnowania - napisali na Facebooku "Zielonego Krosna".

Przy wyjeździe z osiedla Traugutta "Zielone Krosno" proponuje wybieg dla psów. Takie rozwiązanie przewiduje jeden z projektów, ale tylko na niewielkiej części terenu. - Ze względu na to, że teren jest stosunkowo mały wybieg dla psów zrobilibyśmy na całości - komentuje "Zielone Krosno", które proponuje połączenie wybiegu dla psów z prostotą innego projektu, zgłoszonego w konkursie, a przewidującego obsadzenie terenu drzewami od strony "obwodnicy".

Z pomysłów na zieleń na osiedlu ks. Br. Markiewicza (okolice istniejącego basenu) "Zielone Krosno" wybrało projekt zachowujący dużo naturalności i jednocześnie z ciekawymi pomysłami, np. na zbiornik z wodą czy kącik edukacyjny. Wszystkie projekty na ten teren przewidują też wybieg dla psów.

Pomysły utworzenia wybiegów dla psów poparli już wolontariusze OTOZ Animals. Na swoim profilu zapowiedzieli złożenie wniosku w tej sprawie.

W pozostałych miejscach "Zielone Krosno" wskazało na projekty proste, zachowujące istniejące drzewa, czy przewidujące umieszczenie dających cień drzew w sąsiedztwie przystanków autobusowych.

Wybór "Zielonego Krosna" możecie zobaczyć tutaj: Zieleń w Krośnie. Nasz głos się liczy! Zgadzacie się z taką oceną, czy macie inne pomysły? Głosowanie trwa do 14 czerwca!

- Takie głosowanie daje możliwość wypowiedzenia się nam, mieszkańcom, w jakim kierunku powinny następować zmiany w naszej okolicy - "Zielone Krosno" zachęca do głosowania.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • kapsztad

    oprócz wybiegów przydała by się jeszcze akcja medialna pt.posprzątaj po swoim psie-skutki pozostawiania odchodów.
    21 wiek to nie 19wieczny Londyn

    Zgłoś nadużycie kapsztad piątek, 26, maj 2017 06:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?