Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Po raz kolejny Krosno zgłasza udział w projekcie "Europe in Love"

Na obrazach: Stanisław Oświęcim i Anna Oświęcimówna Na obrazach: Stanisław Oświęcim i Anna Oświęcimówna Fot. Graffia

"Krosno miastem miłości"? Rada miasta po raz kolejny wyraziła zgodę na udział w międzynarodowym projekcie "Europe in Love". W ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie nie został rozpatrzony pozytywnie.

REKLAMARada miasta jednomyślnie wyraziła zgodę na przystąpienie naszego miasta do międzynarodowego projektu "Europe in Love". Przedsięwzięcie jest planowane do realizacji wspólnie z hiszpańskim miastem Teruel, partnerem wiodącym, hiszpańską fundacją "Bodas de Isabel" z Teruel, miastem Kaštela z Chorwacji, Regionem Macedonia Wschodnia i Tracja w Grecji, Regionem Värmland ze Szwecji, Regionem Vidzeme z Łotwy, okręgiem Harghita z Rumunii oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Turystyki z irlandzkiego miasta Longford.

Wspólne przedsięwzięcie będzie okazją do prezentacji wspólnej europejskiej historiografii skupionej wokół popularnych opowiadań o miłości. Zostanie stworzony nowy europejski produkt turystyczny oparty na legendach i opowieściach o miłości w 9 europejskich miejscach. Na tej mapie znajdzie się Krosno z opowieścią o Annie i Stanisławie Oświęcimach. Projekt będzie realizowany przez 5 lat, od stycznia 2018 roku do grudnia 2022 roku.


Kaplica Oświęcimów i związana z nią legenda to niewątpliwe atuty na turystycznej mapie Krosna. Fot. Graffia

Przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 85% wartości projektu, natomiast 15% będą stanowić środki własne gminy Krosno.

Środki, o jakie będzie aplikować Krosno, w tym projekcie wyniosą 127 928,00 euro. Wkład własny w przeciągu 5 lat realizacji projektu wyniesie 19 189,20 euro.

Zobacz także: Krosno - miasto miłości?

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj