KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie pal liści! Miasto odbierze "odpady zielone"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Na dobre rozpoczęła się jesień, to czas porządków w ogrodach. Palenie liści i gałęzi w ogniskach nie dość, że jest zakazane, to jeszcze ma fatalny wpływ na stan powietrza. Co zrobić z "odpadami zielonymi"? Zapakować do worka i zadzwonić do urzędu!

REKLAMA


W czasie przygotowania ogrodu na czas zimy gromadzi się dość duża ilość "odpadów zielonych". W mieście nie wolno ich palić w ogniskach. Skutki łamania zakazu są fatalne dla stanu powietrza: "Bardzo zła jakość powietrza. Zostań w domu" - jaka była przyczyna komunikatu z czwartku? [FILM]

Co zrobić z "odpadami zielonymi"? Zapakować do worka i powiadomić krośnieński urząd miasta!

W listopadzie gmina Krosno organizuje akcję "Jesienne porządki w ogrodzie", w ramach której będzie bezpłatnie odbierać od mieszkańców trawę, liście i drobne gałęzie. Akcja dotyczy nieruchomości z terenów objętych systemem gospodarki odpadami komunalnymi.

- Odpady zielone takie jak trawa, liście i drobne gałęzie należy gromadzić w workach o pojemności do 120 litrów. W worki właściciele nieruchomości muszą zaopatrzyć się we własnym zakresie - informuje urząd miasta Krosna.

Chęć bezpłatnego odbioru zielonych odpadów należy zgłosić telefonicznie. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach od 3 listopada do  15 listopada w godzinach od 8:00 do 14:00, pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490.

Już przy zgłoszeniu uzgodnione zostanie miejsce wystawienia oraz podana data odbioru odpadów. Odpady wystawione w miejscach i terminach innych niż uzgodniono przy zgłoszeniu nie będą odebrane.

Informacje w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Krosna: www.naszesmieci.krosno.pl

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?