KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Nie pal liści! Miasto odbierze "odpady zielone"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Na dobre rozpoczęła się jesień, to czas porządków w ogrodach. Palenie liści i gałęzi w ogniskach nie dość, że jest zakazane, to jeszcze ma fatalny wpływ na stan powietrza. Co zrobić z "odpadami zielonymi"? Zapakować do worka i zadzwonić do urzędu!

REKLAMA


W czasie przygotowania ogrodu na czas zimy gromadzi się dość duża ilość "odpadów zielonych". W mieście nie wolno ich palić w ogniskach. Skutki łamania zakazu są fatalne dla stanu powietrza: "Bardzo zła jakość powietrza. Zostań w domu" - jaka była przyczyna komunikatu z czwartku? [FILM]

Co zrobić z "odpadami zielonymi"? Zapakować do worka i powiadomić krośnieński urząd miasta!

W listopadzie gmina Krosno organizuje akcję "Jesienne porządki w ogrodzie", w ramach której będzie bezpłatnie odbierać od mieszkańców trawę, liście i drobne gałęzie. Akcja dotyczy nieruchomości z terenów objętych systemem gospodarki odpadami komunalnymi.

- Odpady zielone takie jak trawa, liście i drobne gałęzie należy gromadzić w workach o pojemności do 120 litrów. W worki właściciele nieruchomości muszą zaopatrzyć się we własnym zakresie - informuje urząd miasta Krosna.

Chęć bezpłatnego odbioru zielonych odpadów należy zgłosić telefonicznie. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach od 3 listopada do  15 listopada w godzinach od 8:00 do 14:00, pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490.

Już przy zgłoszeniu uzgodnione zostanie miejsce wystawienia oraz podana data odbioru odpadów. Odpady wystawione w miejscach i terminach innych niż uzgodniono przy zgłoszeniu nie będą odebrane.

Informacje w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Krosna: www.naszesmieci.krosno.pl

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?