KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie zamontowano kolejny czujnik jakości powietrza

W Krośnie zamontowano kolejny czujnik jakości powietrza Źródło: Airly

Od czerwca powietrze w Krośnie jest monitorowane przez kilkanaście czujników. Wyniki możecie śledzić między innymi na KrosnoCity.pl. Teraz w centrum miasta zamontowano następny czujnik. To efekt współpracy producentów z AVIVĄ.

REKLAMA


Czym jest Airly?
Airly to start-up, który działa na polskim rynku od roku. Jaki jest cel oraz idea firmy? Zwiększenie świadomości wśród ludzi na temat powietrza, którym oddychają. W ciągu roku istnienia na polskim rynku, Airly podjęło współpracę z największymi firmami w naszym kraju. Ich dane wykorzystywane są w serwisach pogodowych.

- Kiedy przygotowywaliśmy się z Michałem Miśkiem (drugi ze współzałożycieli Airly) do maratonu, zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę żaden z nas nie wie jakim powietrzem oddycha! Mijaliśmy mnóstwo biegaczy, rowerzystów, rolkarzy, rodzin z małymi dziećmi… Każdy z nich tak jak my, myślał, że uprawiając sport i przebywając na „świeżym” powietrzu, poprawia swoją kondycję i pozytywnie wpływa swoje zdrowie! A prawda okazała się inna… Czujniki są realnym narzędziem do walki ze smogiem. Mieszkańcy mogą upominać się nawzajem -i nie chodzi tu o oskarżanie sąsiada. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, aby problem ten zniwelować. Z drugiej strony samorządy mogą sprawdzać, które dzielnice w ich miejscowości najbardziej potrzebują modernizacji, a w których dzielnicach takie działania przynoszą realne efekty - mówi Wiktor Warchałowski, współzałożyciel i prezes zarządu firmy Airly.

Współpraca z Aviva
14 listopada w Dzień Czystego Powietrza rozpoczęła się akcja organizowana przez Avivę: WiemCzymOddycham.pl,  której Airly jest partnerem. Aviva zakupiła od Airly 300 czujników. O taką liczbę powiększy się sieć monitorująca jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń zostało zainstalowanych na placówkach Avivy i Expendera, które rozmieszczone są w całym kraju.

Jeden z czujników zamontowany został w Krośnie, przy placówce agencji ubezpieczeniowej AVIA mieszczącej się w Rynku. Pomiar z czujnika dostępny jest na platformie Airly oraz na stronie www.powietrze.krosnocity.pl

Też chcesz czujnik w okolicy? Zagłosuj
Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik. Czujniki otrzyma 100 lokalizacji z największą liczbą głosów. Fundacja Aviva wskaże również kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

W głosowaniu bierze udział lokalizacja z Jedlicza: Chcesz wiedzieć czym oddycha Jedlicze? Głosuj na czujnik!

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?