Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Koniec października wyżowy, słoneczny, ale chłodny. W czwartek rano -3°C, wieczorem smog

W środę przez Polskę przemieści się pogodny wyż. Środek tygodnia będzie słoneczny, lecz chłodny - w czwartek rano -3°C. W środę przez Polskę przemieści się pogodny wyż. Środek tygodnia będzie słoneczny, lecz chłodny - w czwartek rano -3°C. Na zdjęciu pozim zanieczyszczenia powietrza / 28 października 2019, godz. 22:30. Dane z Airly.

Powietrze pochodzenia arktycznego dotarło do całej Polski, aczkolwiek póki co przed nocnymi i porannymi przymrozkami chroni nas jeszcze duże zachmurzenie. W czwartek nad ranem jednak "kołdry" z chmur już nie będzie, zatem w ostatni poranek miesiąca za oknami ujrzymy szron, a temperatura powietrza spadnie do -3°C. Schyłek października zapowiada się pogodnie, z wysokim ciśnieniem, lecz chłodno. Wiatr będzie słaby, a to skutkować będzie nagromadzeniem się zanieczyszczeń w powietrzu, zwłaszcza w godzinach wieczornych, kiedy to palimy w piecach najmocniej, a w pionowym profilu troposfery tworzy się inwersja. Dzień Wszystkich Świętych będzie bezdeszczowy, nawet słoneczny, ale także musimy spodziewać się przymrozka. Więcej szczegółów w dalszej prognozie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (29/30 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Szkocji nad Morze Północne. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (30 października 2019) będziemy pod wpływem wyżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Polskę, a wieczorem jego centrum znajdzie się nad Kielecczyzną. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i wieczorem małe. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (30/31 października 2019) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, którego centrum znad południowo-wschodniej Polski wyjdzie nad Ukrainę. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Lokalnie nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność do 1000 metrów. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, okresami cisza. Widzialność wieczorem dobra, potem słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, nad ranem zacznie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (31 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy, w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność rano słaba i umiarkowana, potem dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, na ogół niekorzystne, jedynie około południa ulegną przejściowej poprawie do obojętnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj