KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńskie stowarzyszenie chce odwołania Przewodniczącego Rady Miasta Krosna

Krośnieńskie stowarzyszenie chce odwołania Przewodniczącego Rady Miasta Krosna Fot. Piotr Dymiński

Stowarzyszenie Idea Carpathia złożyło 10 stycznia petycję, w której apeluje do miejskich radnych, o odwołanie Przewodniczącego Rady Miasta, Zbigniewa Kubita.

REKLAMA


Ten niecodzienny postulat zrodził się w głowach działaczy Stowarzyszenia, w wyniku zaobserwowania licznych uchybień proceduralych, za które miałby być odpowiedzialny Przewodniczący Rady Miasta, a wyniku których dalsze pełnienie przez obecnego Przewodniczącego nie buduje zaufania do administracji publicznej i nie daje gwarancji respektowania praw obywateli.


Pobierz całość petycji - tutaj.

Głównymi zarzutami stawianymi Zbigniewowi Kubitowi są: notoryczne niedopełnienia obowiązków formalnych przewidzianych przez Kodeks Postępowania Administracyjnego w sytuacji "spóźnienia się" Rady z rozpatrzeniem wniosków bądź skargi, przekazywanie nieprawdziwych informacji Wojewodzie Podkarpackiemu (jako organowi wyższej instancji) na temat przyczyn opóźnień w rozpatrywaniu pism, różnice w szybkości i jakości rozpatrywania wniosków w sytuacji w której obejmują one tą samą problematykę, czy wreszcie niechęć do stosowania się do przepisów o ponagleniu.

Czy Stowarzyszenie wierzy w skuteczność petycji?
- Naszą petycją, w pierwszej kolejności chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na to, w jaki sposób są załatwiane sprawy obywateli przez miejskie organy. Nawet jeżeli Rada Miasta nie przychyli się do naszych postulatów - co najprawdopodobniej się stanie, to wciąż będzie to bardzo ważny sygnał dany mieszkańcom, który może już niedługo mieć kolosalne skutki - stwierdza Rafał Woźniak, prezes Stowarzyszenia.

W programie najbliższej sesji Rady Miasta która odbędzie się w piątek 26 stycznia znajduje się punkt poświęcony rozpatrzeniu petycji.

Zobacz: Współpraca Krosna z sąsiednimi gminami. Tym zajmą się radni

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • Rychu

  Potrzeba zmian i nowego spojrzenia na potrzeby mieszkańców w końcu opłaty parkingowe to nie sens istnienia miasta ale i tym się potrzeba zająć . Spojrzeć szerzej jeżeli na starówce nie ma firm i napis wynajmie lokal góruje to rada powinna reagować i znieść lub zawiesić opłaty a parkomaty ulokować pod galerie ta jest obecnie centrum miasta. Jestem zdania że ludzie strarsi zasłużeni winni odpoczywać na emeryturze i dać szansę rządzić młodym dynamicznym.

  Zgłoś nadużycie Rychu czwartek, 01, luty 2018 13:27 Link do komentarza
 • PD

  Petycja była skierowana zgodnie z ustawą do właściwego organu. Sam organ stwierdził, że jest jedynym właściwym do realizacji postulatu wnoszonego w petycji. Zatem gdzie ta "bezprzedmiotowość"? To opinia dokładnie tych samych radnych, którzy bronili nielegalnych opłat parkingowych, Robili to bez rozpatrzenia argumentów i z naruszeniem wiodących przepisów KPA. I opinia tego samego przewodniczącego, który twierdził, że Rada nie ma kompetencji do zmiany własnej uchwały.

  Zgłoś nadużycie PD środa, 31, styczeń 2018 07:10 Link do komentarza
 • etycja

  petycja jest bezprzedmiotowa

  Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/krosno/a/stowarzysznie-chcialo-zmiany-przewodniczacego-rady-miasta-krosna-radni-powiedzieli-nie,12884610/

  I nie pomoże usunięcie mojego wcześniejszego komentarza o stylu, formie, merytoryce itd. tej pożal się Boże "petycji_etycji".

  Zgłoś nadużycie etycja wtorek, 30, styczeń 2018 19:42 Link do komentarza
 • vidoq

  Zmiany są potrzebne.

  Zgłoś nadużycie vidoq piątek, 26, styczeń 2018 07:52 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?