Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wyjątkowe święto podopiecznych Fundacji 21

Wyjątkowe święto podopiecznych Fundacji 21 Fot. Fundacja21

21 marca podopieczni Fundacji 21 i Przedszkola Integracyjnego "Planeta 21" wyjdą spotkać się z mieszkańcami Krosna. Tego dnia przechodniom będą rozdawane żółte tulipany. To część obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Krośnie.

REKLAMAFundacja 21 działająca w Krośnie zajmuje się terapią dzieci z trisomią 21 chromosomu (Zespół Downa), oraz innymi niepełnosprawnościami.

- Działamy również na rzecz integracji osób z Zespołem Downa i innymi zaburzeniami ze społeczeństwem. W dniu 21-go marca, z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, wraz z Niepublicznym Przedszkolem Integracyjnym "Planeta 21", organizujemy spacer chodnikami miasta Krosna, rozdając przechodniom żółte tulipany i ozdoby wykonane przez przedszkolaków. Chcemy w ten sposób uczcić ten dzień oraz podnieść świadomość społeczną - mówi Ewa Szajnicka, wiceprezes Fundacji 21.

- Chcemy by jak najwięcej osób dowiedziało się, że 21-go marca obchodzimy takie wyjątkowe święto - dodaje Ewa Szajnicka.

Wspólny spacer to część obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Fundacja 21 prowadzi szeroką działalność na rzecz dzieci z Zespołem Downa, w tym organizuje konferencje naukowe dotyczące form terapii i integracji podopiecznych ze społeczeństwem.

Zobacz także: Czym zajmuje się Fundacja 21?

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj