Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Sprzątanie Krosna: wykonawca jest dyscyplinowany

Sprzątanie Krosna: wykonawca jest dyscyplinowany Fot. zdjęcia czytelników

Trwa pozimowe sprzątanie Krosna. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na nieprawidłowości, a krośnieński magistrat zwrócił uwagę wykonawcy prac. Czy tumany pyłu znikną z naszych ulic?

Prace usuwania piasku po zimie są realizowane zarówno w dzień jak i nocą.

- Dotychczasowe kontrole w terenie nie wykazały nieprawidłowości. Stosowany sprzęt jest typowym wykorzystywanym do tego typu prac sprzątania pozimowego. Mimo stosowanego zraszania w zamiatarkach elewatorowych - pylenie jest nieuniknione - informuje wydział gospodarki komunalnej UM Krosna, zaznaczając, że sprzątanie ręczne (zamiatanie za pomocą szczotek, mioteł itp.) także musi powodować pewne uciążliwości.

Zgodnie z wymogami technicznymi jakie ustalono w postępowaniu przetargowym, sprzątanie jezdni powinno odbywać się za pomocą sprzętu, który zapobiega zapyleniu, przesłaliśmy do UM fotografie udostępnione przez czytelników.

Urząd Miasta odpowiedział: - Informujemy, że będziemy dyscyplinować wykonawcę do realizacji umowy zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji oraz w umowie. Przesłane fotografie zostały wykorzystane w rozmowie z wykonawcą jako dowód potwierdzający niewłaściwe wykonanie prac.

Czy to oznacza koniec tumanów na drogach? Zobacz: Krosno: tumany na drodze

pd

17 komentarzy

 • antychryst Dyzma

  nie pamiętam by w poprzednich latach było takie sprzatanie i głosno o tym. Idą wybory i komuch, degenerat eDyyzma będzie wszystko robił by pokazać jakim jest dobrym gospodarzem dbającym o miasto i jego mieszkańcow

  Zgłoś nadużycie antychryst Dyzma niedziela, 15, kwiecień 2018 06:35 Link do komentarza
 • Janek

  edzio Ty byłeś w innym kraju chyba palcem po mapie. W innych krajach jeszcze jest gorzej i nikt nie psioczy jak Ty.

  Zgłoś nadużycie Janek niedziela, 15, kwiecień 2018 02:10 Link do komentarza
 • Krzychu

  Jestem zawodowym kierowcą, który dużo jeździ po Polsce. W innych miastach (nawet większych niż Krosno) sytuacja wygląda tak samo jak nie gorzej. Wszędzie gdzie zamiatają te piaski z drogi kurzy się, że świata nie widać. Na drogach krajowych dokładnie to samo zwłaszcza nocą. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że po tygodniu wróciłem do Krosna i widzę że u nas chyba już skończyli albo kończą zamiatać bo tego piachu w mieście nie widać.

  Zgłoś nadużycie Krzychu sobota, 14, kwiecień 2018 18:38 Link do komentarza
 • nie kurzyć

  @Tomasz81, uważasz, że takie sprzątanie jest prawidłowe? Serio?

  Zgłoś nadużycie nie kurzyć sobota, 14, kwiecień 2018 11:06 Link do komentarza
 • tomasz81

  A ja zgodzę sie z "TEDDY" ludzie zawsze nie zadowolenie ale nie masakruj sie tak komentarzami bo szkoda pisania taki naród zawsze nie zadowolony i nic nie poradzisz na to.Jeszcze nie urodził się taki żeby dogodził wszystkim.

  Zgłoś nadużycie tomasz81 sobota, 14, kwiecień 2018 10:21 Link do komentarza
 • Red81

  Wczoraj wieczorem przechodziłem ulicą Grodzką i widziałem jak ta maszyna zamiatała. Droga była mokra jak po deszczu a nad maszyną i tak była chmura kurzu. To chyba nie zależy od tego czy leją wodę czy nie. To kurzenie raczej zależy od tego czy maszyna jest szczelna czy nie. Pewnie mają stare dziurawe odkurzacze i dlatego tak się kurzy.

  Zgłoś nadużycie Red81 piątek, 13, kwiecień 2018 16:56 Link do komentarza
 • Piatek 13ego

  Pozamiatać, a nie nakupili dmuchaw i dawaj ile wlezie robią burzę piaskową jak na pustyni. Auto umyłem przejechałem obok nich i miałem terabonę na karoserii

  Zgłoś nadużycie Piatek 13ego piątek, 13, kwiecień 2018 15:13 Link do komentarza
 • charlotta

  Jakbym wiedziała, że to niezgodne z umową, to nagrałabym filmik na ulicy Zręcińskiej, przy stacji paliw - dramat co tam się działo! Trudno było przejść przez plac, żeby zapłacić za paliwo, tak dawało piaskiem po oczach. A pan jeździł tam i z powrotem i jeszcze raz na wstecznym, i znowu do przodu. Ja nie wiem, pylenie to chyba jego hobby.
  A druga, podobna sytuacja była na rondzie koło Intermarche - za "odpylaczem" długo, długo nic nie jechało :D samochody trzymały się w odległości kilkunastu metrów, ale wątpię, czy to pomogło.
  Dramat.
  Było dać miotłę tym, co biorą zasiłki za to, że żyją i im się należy.

  Zgłoś nadużycie charlotta czwartek, 12, kwiecień 2018 23:03 Link do komentarza
 • misio krosno

  Teddy, czy Ty masz problem ze zrozumieniem, że płacimy (jako miasto) za sprzątanie bez rozdmuchiwania piasku, a dostajemy rozdmuchiwanie na trawniki, samochody i do płuc? Ty zawsze jesteś taki zadowolony gdy dostajesz produkt/usługę gorszy niż to za co płacisz? A może sam jeździsz tym traktorem ?

  Zgłoś nadużycie misio krosno czwartek, 12, kwiecień 2018 22:23 Link do komentarza
 • Teddy

  Ludzie trochę rozsądku. Co by się nie robiło w tym mieście zawsze jest źle i komuś przeszkadza. Jak nie remontują dróg, źle bo dziury. Jak remontują, czy budują nowe drogi to też źle bo hałas, brud, utrudnienia ruchu, trzeba poczekać kilka minut, korki itd..... Najlepiej niech to robią w nocy no ale przecież jest cisza nocna ktoś inny powie. Ja chcę spać a tam głośno. Jak jest zima i pada śnieg - nie posypią źle bo ślisko. Jak posypią, źle bo piasek, brudno buty się niszczą od soli, karoserie samochodów się niszczą itd....Kto to widział tak sypać?. Jak się nie robi imprez, źle bo przecież miasto jest martwe nikt o to nie dba. Jak się robi imprezy źle bo hałas, bo ludzie naśmiecą, bo zespoły nie takie, bo to nie o taką imprezę mi chodziło, bo młodzież pijana się po ulicach wałęsa itd.... Po co to komu? Jak są fotoradary źle, bo one są tylko po to żeby nabijać kasę. Jak jeżdżą piraci na czerwonych światłach po 130 km/h po obwodnicy, jak są wypadki to wtedy gdzie są fotoradary piszecie w komentarzach, komu one przeszkadzają itd.... I tak można wymieniać, wymieniać. Teraz jest sprzątanie. O jaka tragedia. Co roku sprzątają, co roku się kurzyło i będzie się kurzyć bo jest sucho. Przecież tego nie zleją wodą bo nie pozamiatają tyko rozmarzą. Dlaczego nie zamiatają jak leje deszcz. Może nie chcą zmoknąć, ktoś powie. Nie bo wtedy z piasku zrobi się błoto, które tylko się rozmaże po drodze i tyle. A że teraz od kilku dni jest bardzo sucho, nie było deszczu to się kurzy. Przy takiej robocie można tylko to ograniczyć zraszająć piasek. Kurz jak był tak jest i będzie. Weźcie odkurzajcie odkurzaczem mieszkanie. Tylko wyłączcie główne światło a z tyłu odkurzacza zaświećcie lampę. Zobaczycie co taki odkurzacz wyrzuca z siebie odkurzając tylko mieszkanie. A odkurzacz ma przecież worek i filtry. Sprawdźcie to sobie w waszych czystych domach.
  Wracając do tematu sprzątania miasta to zwróćcie uwagę, że jeszcze po 20 marca leżał śnieg. Jeszcze sypane były drogi i chodniki. Teraz mamy pierwsza połowę kwietnia i większości miasta piasku już nie widać na ulicach. Więc chyba nie jest aż tak źle. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Trzeba tylko trochę rozsądku.

  Zgłoś nadużycie Teddy czwartek, 12, kwiecień 2018 22:17 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj