KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ile płacimy za promocję wyścigu kolarskiego?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Karol Słomka

Od lat przez Krosno przejeżdża Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Utrudnienia w ruchu z tej okazji to nie jedyny koszt ponoszony przez Krosno. Wyścig to forma promocji, za którą miasto płaci organizatorom.

REKLAMA


W 2015 roku prezydent Krosna oznajmił dziennikarzom, że sprawdzanie i publikowanie informacji na temat umów zawieranych przez gminę nie jest ich zadaniem. Zobacz: Chcą by "Miasto Szkła" było wzorem przejrzystości. Okazuje się jednak, że z zestawień wydatków można dowiedzieć się rzeczy, które są pomijane w oficjalnych komunikatach.

Od lat przez Krosno przejeżdża kolarski "Wyścig Solidarności i Olimpijczyków". Jest to wydarzenie promowane przez władze Krosna. Jednak, ani z plakatów, ani z oficjalnych komunikatów na oficjalnej stronie Urzędu nie dowiemy się o wydatkach Krosna w związku z tą imprezą. Zresztą, miasto nawet nie występuje na plakatach jako sponsor wydarzenia, ponieważ nie jest sponsorem, a jedynie płaci za promocję. O tym wydatku dowiedzieliśmy się z zestawienia umów "udostępnionego na wniosek".

W uzyskanych z Urzędu Miasta zestawieniach umów zauważyć możemy kwoty przypisane do "Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków". W latach 2013, 2014 i 2015 było to każdorazowo 20.000 złotych. Ze szczegółów umowy wynika, że jest to "należność z tytułu promocji Miasta".

Ponadto w latach 2013 i 2014 w zestawieniach umów znajdziemy "kolację dla przedstawicieli Międzynarodowej  Federacji Kolarskiej Olimpijczyków Polskich" za 1700 zł, a w 2015 roku, jako miasto, ufundowaliśmy puchary dla zawodników za kwotę 500 zł.

Zestawień umów z lat 2016-2018 jeszcze nie mamy. Urząd Miasta wydłużył termin na udzielenie informacji.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • NIK O Wiec

  Re: podatnik - trafiony zatopiny :)
  Kolarstwo to wspaniały sport - 20 tys. na promocję tej dyscypliny to grosze.

  Zgłoś nadużycie NIK O Wiec piątek, 03, sierpień 2018 15:28 Link do komentarza
 • xl

  Przytocki to przygasający, przydrożny P.E.T
  Jego dni są już policzone.

  Zgłoś nadużycie xl piątek, 03, sierpień 2018 15:05 Link do komentarza
 • podatnik

  A ten współczesny twór przytockiego i barana w postaci KKK Mosir Krosno Miasto Szkła ile nas kosztuje, czy ktoś z was wie.
  Jeden zawodnik z USA to koszt 4 tys dolców, tak $ miesięcznie, plus samochody służbowe i mieszkania.
  Bardzo droga jest promocja naszego miasta.

  Zgłoś nadużycie podatnik piątek, 03, sierpień 2018 15:02 Link do komentarza
 • Precz_z_zadłużaniem

  To jest skandal, żeby miasto płaciło za utrudnienia w ruchu i konieczność zapewnienia porządku.
  Miasto powinno za taki przejazd żądać rekompensaty!
  Taka pseudo-promocja jest oczywistym wyrzucaniem pieniędzy w błoto - to jest tylko pretekst do sponsorowania sportu z pieniędzy podatnika.
  Państwo się zadłuża. Miasto się zadłuża. Najwyższy czas pomyśleć o przyszłości i nie wydawać pieniędzy na głupoty.

  Zgłoś nadużycie Precz_z_zadłużaniem piątek, 03, sierpień 2018 12:15 Link do komentarza
 • letni

  Moim zdaniem miasto stać na taką imprezę i jest ona potrzebna.

  Zgłoś nadużycie letni piątek, 03, sierpień 2018 08:46 Link do komentarza
 • podatnik

  Przytocki warchole wyjaśnij, dlaczego trasa wyścigu nie przebiega ul. Kolejową, to byłaby "promocja miasta" gdyby kolarzom urwało jajka.

  Zgłoś nadużycie podatnik czwartek, 02, sierpień 2018 21:58 Link do komentarza
 • Kolorowe kredki i ołowek

  Takie tam tego roku w Jaśle: " ...Zadaniem organizatora było również zorganizowanie porządku wyścigu i zapewnienie bezpieczeństwa podczas poszczególnych etapów ( w tym startu i mety), co zostało ujęte w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej http://www.wyscig.com.pl. Jasło za wymienione powyżej zdania zapłaciło organizatorowi 30 tys. zł. Zgodnie jednak z zapisami umowy w przypadku niewykonania jej w pełnym zakresie miastu przysługuje pomniejszenie kwoty umownego wynagrodzenia proporcjonalnie do wykonanego zakresu umowy. Wszystko wskazuje na to, że jasielski magistrat nie wyklucza podjęcia tak określonych kroków. Przypomnijmy bowiem, że kolarze czwartkowego popołudnia nie pojawili się na rundach, gdzie przemierzając ulice miasta mieli zaprezentować się mieszkańcom. Co równie istotne, samo miasto straciło niepowtarzalną szansę na zademonstrowanie się szerszemu gronu kibiców kolarstwa, niż to, które zgromadziło się wzdłuż trasy przejazdu peletonu. Pierwszy raz się zdarzyło, że pilotaż policyjny na rundy pojechała sam, a później do Warzyc gonił na sygnałach uciekający peleton, ubaw był co nie miara

  Zgłoś nadużycie Kolorowe kredki i ołowek czwartek, 02, sierpień 2018 14:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?