KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Samorządne Krosno Piotra Przytockiego przedstawiło program wyborczy

Samorządne Krosno Piotra Przytockiego przedstawiło program wyborczy Fot. KrosnoCity.pl

W ostatnim tygodniu kampanii urzędujący prezydent Krosna odsłonił swój program na najbliższe 5 lat. Hasło wyborcze komitetu to "Wspólnie tworzymy lepsze Krosno".

REKLAMA


Brakuje zieleni
Program podzielony jest na kilka części tematycznych. Na pierwszym miejscu znalazło się to, co do  tej pory było słabym punktem miasta i co wytykają przeciwnicy: problem wysypiska i oczyszczalni ścieków, a także skromne tereny zielone.

Samorządne Krosno zapowiada modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów i Oczyszczalni Ścieków przy ul. Drzymały, tak by spełniały najwyższe standardy ochrony środowiska i były przestały być źródłem odoru.

Inne punkty w tym segmencie to rewitalizacja już istniejących parków oraz tworzenie nowych terenów zielonych i rekreacyjnych. Uwagę zwraca punkt przewidujący rozwój sieci ścieżek i tras rowerowych między innymi przy ul. Pużaka oraz wzdłuż brzegów  Lubatówki i Wisłoka, ponieważ sposób realizacji "ścieżek rowerowych" pozostawał często słabym punktem, o czym niejednokrotnie wspominaliśmy: Jak żyje się cyklistom w Krośnie? Powstaną nowe ścieżki rowerowe

W zbliżającej się kadencji Piotr Przytocki chce też zrealizować długo zapowiadane schronisko dla zwierząt.

"Nic się nie dzieje"
Ważne miejsce w programie zajmuje kultura i sport, a także oferta dla młodzieży. W programie znalazło się tworzenie zajęć w rozwijających  zainteresowania młodzieży w nowym Biurze Wystaw Artystycznych oraz powołanie do życia Młodzieżowego Domu Kultury.

Bronisław Baran na konferencji mówił o programach  miejskich dla dzieci i młodzieży rozwijających zainteresowania np. "Pierwsze kroki na łyżwach".

"Miasto dla seniorów"
Samorządne Krosno nie zapomina o seniorach. Piotr Przytocki zapowiada wdrożenie programów zdrowotnych dla seniorów (np. na walkę z otyłością), a także rozwój kolejnych centrów opieki nad seniorami i centrów aktywności seniorów (np. klub seniora w powstającym Etnocentrum).

Usprawnienie konsultacji społecznych
Niedawne wydarzenia pokazały, że w Krośnie szwankuje przepływ informacji na linii obywatele - urząd. Samorządne Krosno ma tego świadomość i chcąc usprawnić prowadzenie konsultacji społecznych zapowiada powstanie Miejskiego Centrum Dialogu jako miejsca konsultacji społecznych przed podejmowaniem decyzji ważnych dla mieszkańców.

Infrastruktura też jest ważna
Komitet Piotra Przytockiego zapowiada liczne inwestycje w infrastrukturę, w tym realizację projektu całkowitej wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Projekt przewiduje też wymianę systemu sterowania oświetleniem co powinno wreszcie zakończyć problem latarni świecących zbyt długo lub zbyt krótko.

Zastępca prezydenta, Tomasz Soliński, który także startuje w wyborach, zapowiada działania mające na celu uruchomienie wahadłowych połączeń kolejowych wspieranych przez lokalne gminy. Taki "szynobus" miałby komunikować np. gm. Jedlicze i gm. Rymanów z Krosnem. W ramach projektu powstałyby nowe przystanki np. w pobliżu starostwa i galerii handlowych.

Dla przedsiębiorczych
Komitet prezydenta zapowiada kontynuację działań prowadzących do pozyskiwania inwestorów. Przewiduje też wsparcie rozwoju branży turystycznej w Krośnie, również poprzez wykorzystaniu potencjału lotniska, CDS-u, Etnocentrum i we współpracy ze  Skansenem Przemysłu Naftowego w Bóbrce.

"Absolwent +"
W dziedzinie mieszkalnictwa uwagę zwraca "Program Absolwent" - oferta łatwo dostępnych mieszkań dla młodych osób posiadających specjalistyczne wykształcenie, żeby mogli znaleźć w Krośnie nie tylko pracę, ale i mieszkanie.

"Wielki Brat Czuwa"
W programie nie zabrakło tematu bezpieczeństwa. Prezydent zapowiada rozbudowę i modernizację monitoringu miasta, który w obecnej formie przestaje spełniać swoją rolę (Wandalizm pod okiem "Wielkiego Brata"). W tej samej części programu zapowiedziano kontynuację budowy bezpiecznych zatok przyszkolnych "pocałuj i jedź" ("kiss&ride).

Program Samorządnego Krosna znajdziecie - tutaj.

pd

  • autor: pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?