Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno: radni zaprzysiężeni, Zbigniew Kubit ponownie przewodniczącym

Krosno: radni zaprzysiężeni, Zbigniew Kubit ponownie przewodniczącym Fot. archiwum UM Krosno

Podczas pierwszej sesji Rady Miasta w nowej kadencji prezydent i radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Następnie dokonano wyboru przewodniczącego. Jednogłośnie wybrany został Zbigniew Kubit.

W pierwszej Sesji Rady Miasta Krosna, zwołanej przez Komisarza Wyborczego uczestniczyło 20 osób (nieobecny był Adam Skiba PiS), które w wyborach samorządowych otrzymały mandat Radnego: Krzysztof Babinetz, Bronisław Baran, Sławomir Bęben, Tomasz Biały, Wojciech Byczyński, Stanisław Czaja, Anna Dubiel, Anna Galert, Piotr Grudysz, Paulina Guzik, Robert Hanusek, Zbigniew Kubit, Paweł Krzanowski, Kazimierz Mazur, Marcin Niepokój, Adam Przybysz, Grzegorz Rachwał, Tomasz Soliński, Małgorzata Szeliga i Zbigniew Ungeheuer.

Po złożeniu ślubowania, nowa Rada Miasta Krosna przystąpiła do wyboru przewodniczącego. Marcin Niepokój z Klubu Samorządowego zgłosił kandydaturę dotychczasowego przewodniczącego Zbigniewa Kubita.

- W ostatniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Krosna i dał się poznać jako osoba odpowiednia na tym stanowisku. Jest bezkonfliktowy, kompetentny, zdecydowany, umiejący w sposób kulturalny i spokojny prowadzić obrady Rady Miasta Krosna. W sytuacjach trudnych potrafi wypracować kompromis. Jego atutami są wiedza i bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy w zespole. Cechuje go uczciwość, skromność oraz poczucie humoru, które potrafi wykorzystać z wyczuciem podczas obrad Rady Miasta - przekonywał radny, Marcin Niepokój.

Wspomniane poczucie humoru przewodniczącego niejednokrotnie zwracało uwagę publiczności i dziennikarzy: Hello Krosno: Prezes MKS wyżera czereśnie radnemu? Różnie było też z kompetencjami, bowiem zdarzyło się, że broniąc opłaty parkingowej pobieranej w soboty, przewodniczący odpisał mieszkance Krosna, że Rada nie ma kompetencji do podjęcia uchwały (Płatne parkowanie w sobotę?) . Trzeba tu zaznaczyć, że ostatecznie władze miasta wycofały się z opłaty pobieranej w soboty, jako niezgodnej z prawem.

Pozostałe kluby jednak nie zgłosiły swoich kandydatów. W tajnym głosowaniu Zbigniew Kubit jednogłośnie (20 głosami "za") został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Krosna.

- Bardzo dziękuję za zaufanie, zrobię wszystko by go nie zawieść - powiedział - nie musimy się kochać, ale musimy się szanować i ciężko pracować dla dobra naszego miasta - powiedział.

Podczas najbliższych sesji odbędzie się wybór Zastępców Przewodniczącego. Niemal na pewno nastąpi też zmiana składu osobowego.

red.

6 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj