KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2011/04/07/a

Targi pracy 2011 - PWSZ dla gospodarki

W ramach programu „Kurs na gospodarkę” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizowano trzecią edycję "Targów pracy". Zdaniem organizatorów targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem wystawców i studentów. Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie studentom lokalnego rynku pracy, ze szczególnym uwzglednieniem branż związanych z kierunkami studiów.

REKLAMA


alt

Tegoroczne targi objęli swoim patronatem europalamentarzyści z naszego regionu: Elżbieta Łukacijewska oraz Tomasz Poręba. Targi zaszczycili swoją obecnością: m.in. Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz, Starosta Krośnieński Jan Juszczak i Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta przesłał na ręce ogranizatorów stosowny adres.

- Zawsze zapraszamy 12 partnerów biznesowych – mówi Piotr Lenik, jeden z organizatorów „Kursu na gospodarkę” – zauważamy coraz większe zainteresowanie, po stronie biznesu jak i studentów.

alt
Piotr Lenik - organizator, koordyntor projektu "Kurs na Gospodarkę"
 

Biorące udział w tegorocznej edycji firmy to: Goodrich Krosno Sp. z o. o., Gabło – autoryzowany dealer Volksvagen, EBA Sp. z o. o., Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A., Zakład Robót Górniczych Sp. z o. o. w Krośnie, Bank Polska Kasa Opieki S.A., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Uzdrowisko Rymanów S.A, „JK” Sp. z o. o. – ZM Jasiołka, Softinegration Sp. z o. o., Play – sieć komórkowa, Aviva – towarzystwo ubezpieczeniowe, Biuro Geodezji, wyceny i pośrednictwa w Krośnie. Obecne były również stoiska lokalnych instytucji rynku pracy:  Powiatowego Urzedu Pracy w Krośnie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie.

alt

Dzięki targom studenci mogą zapoznać się z ofertami firm z lokalnego rynku pracy. Mogą uzyskać informacje na temat praktyk, możliwości stażu, oraz o wymaganych kwalifikacjach.

Na sali wykładowej odbywały się prezentację multimedialne o poszczególnych firmach. Zaprezentowano również ofertę Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości o/Rzeszów oraz projektu „Sudencki Wolontariat”. – Pracodawcy przychylniej patrzą na kandydatów, którzy mogą pochwalić się czymś więcej niż dyplomem i odbytym stażem. Dlatego też zachęcamy studentów do wolontariatu – mówili przedstawiciele „Projektora”.

{gallery}wiadomosci/2011/04/07/a{/gallery}

W czasie trwania Targów Pracy co godzinę losowano atrakcyjne nagrody. Nie wszyscy mogli odebrać je osobiście. Nagrody można odbierać jeszcze do 15 kwietnia w dni robocze od 8.00 do 13.00 w biurze projektu "Kurs na Gospodarkę" (Rektorat, p. nr. 2, ul. Rynek 1).

pd
Foto: Piotr Dymiński, Łukasz Jaracz

 • autor: Piotr Dymiński

2 komentarzy

 • wojj76

  Komentarze innych jasno mowia: "Wiecej pracodawcow". Tylko przyklasnac P. Lenikowi oraz komentatorom.

  Panie Piotrze, wiecej takich inicjatyw. Moim zdaniem to jedno z nielicznych sensownych i bezinteresownych dzialan na rzecz spolecznosci miasta. Ma Pan moj glos w kolejnych wyborach.

  Zgłoś nadużycie wojj76 sobota, 09, kwiecień 2011 04:35 Link do komentarza
 • JDD

  Czemu tak mało firm? Trzeba ruszyć cztery litery i pozyskać więcej potencjalnych pracodawców a nie czekać ciągle na te same trzy firmy na krzyż.

  Zgłoś nadużycie JDD piątek, 08, kwiecień 2011 00:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?