KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Targi pracy 2011 - PWSZ dla gospodarki

W ramach programu „Kurs na gospodarkę” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizowano trzecią edycję "Targów pracy". Zdaniem organizatorów targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem wystawców i studentów. Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie studentom lokalnego rynku pracy, ze szczególnym uwzglednieniem branż związanych z kierunkami studiów.

REKLAMA


alt

Tegoroczne targi objęli swoim patronatem europalamentarzyści z naszego regionu: Elżbieta Łukacijewska oraz Tomasz Poręba. Targi zaszczycili swoją obecnością: m.in. Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz, Starosta Krośnieński Jan Juszczak i Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta przesłał na ręce ogranizatorów stosowny adres.

- Zawsze zapraszamy 12 partnerów biznesowych – mówi Piotr Lenik, jeden z organizatorów „Kursu na gospodarkę” – zauważamy coraz większe zainteresowanie, po stronie biznesu jak i studentów.

alt
Piotr Lenik - organizator, koordyntor projektu "Kurs na Gospodarkę"
 

Biorące udział w tegorocznej edycji firmy to: Goodrich Krosno Sp. z o. o., Gabło – autoryzowany dealer Volksvagen, EBA Sp. z o. o., Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A., Zakład Robót Górniczych Sp. z o. o. w Krośnie, Bank Polska Kasa Opieki S.A., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Uzdrowisko Rymanów S.A, „JK” Sp. z o. o. – ZM Jasiołka, Softinegration Sp. z o. o., Play – sieć komórkowa, Aviva – towarzystwo ubezpieczeniowe, Biuro Geodezji, wyceny i pośrednictwa w Krośnie. Obecne były również stoiska lokalnych instytucji rynku pracy:  Powiatowego Urzedu Pracy w Krośnie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie.

alt

Dzięki targom studenci mogą zapoznać się z ofertami firm z lokalnego rynku pracy. Mogą uzyskać informacje na temat praktyk, możliwości stażu, oraz o wymaganych kwalifikacjach.

Na sali wykładowej odbywały się prezentację multimedialne o poszczególnych firmach. Zaprezentowano również ofertę Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości o/Rzeszów oraz projektu „Sudencki Wolontariat”. – Pracodawcy przychylniej patrzą na kandydatów, którzy mogą pochwalić się czymś więcej niż dyplomem i odbytym stażem. Dlatego też zachęcamy studentów do wolontariatu – mówili przedstawiciele „Projektora”.

W czasie trwania Targów Pracy co godzinę losowano atrakcyjne nagrody. Nie wszyscy mogli odebrać je osobiście. Nagrody można odbierać jeszcze do 15 kwietnia w dni robocze od 8.00 do 13.00 w biurze projektu "Kurs na Gospodarkę" (Rektorat, p. nr. 2, ul. Rynek 1).

pd
Foto: Piotr Dymiński, Łukasz Jaracz

 • autor: Piotr Dymiński

2 komentarzy

 • wojj76

  Komentarze innych jasno mowia: "Wiecej pracodawcow". Tylko przyklasnac P. Lenikowi oraz komentatorom.

  Panie Piotrze, wiecej takich inicjatyw. Moim zdaniem to jedno z nielicznych sensownych i bezinteresownych dzialan na rzecz spolecznosci miasta. Ma Pan moj glos w kolejnych wyborach.

  Zgłoś nadużycie wojj76 sobota, 09, kwiecień 2011 04:35 Link do komentarza
 • JDD

  Czemu tak mało firm? Trzeba ruszyć cztery litery i pozyskać więcej potencjalnych pracodawców a nie czekać ciągle na te same trzy firmy na krzyż.

  Zgłoś nadużycie JDD piątek, 08, kwiecień 2011 00:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?