KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Decapitated na pokładzie lotu nr 16

Na pokładzie boeinga lądującego awaryjnie we wtorek w Warszawie znajdowali się muzycy założonej w Krośnie grupy Decapitated grającej death metal. Artyści wracali z trasy koncertowej w USA. Lądowanie zakończyło się szczęśliwie, nikt nie ucierpiał.

REKLAMA


Zespół powstał w Krośnie w 1996 roku z inicjatywy braci Witolda i Wacława Kiełtyki. Młodzi muzycy nagrali łącznie 4 albumy, stali się znani na scenie metalowej w Polsce i za granicą, w tym za oceanem.

alt
Decapitated - Fot: myspace.com/decapitated

29 października 2007 roku podczas trasy koncertowej (podróż do Homla na Białorusi) zespół uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Ich samochód zderzył się z ciężarówką transportującą drewno. Witold Kiełtyka i Adrian Kowanek odnieśli poważne obrażenia. Zostali przewiezieni do Nowozybkowa w Rosji. W tamtejszym szpitalu perkusista przeszedł operację, zaplanowany został rónież transport do szpitala w Krakowie na dalsze leczenie. Witold Kiełtyka zmarł w następstwie odniesionych obrażeń 2 listopada, miał 23 lata. Pogrzeb Witka odbył się 10 listopada 2007 r. w Krośnie, w rodzimej parafii Św. Piotra i Jana z Dukli.

alt
Witold Kiełtyka podczas koncertu wraz z grupą Decapitated na festiwalu Hunterfest 13 sierpnia 2006 roku / Fot: Ryszard Raszplewicz (rockmetal)

To wydarzenie przerwało działalność zespołu. W 2009 roku Wacław Kiełtyka reaktywował grupę w nowym składzie.

Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych polskich kapel death metalowych. We wtorek 1 listopada muzycy wracali z USA, z trasy koncertowej promującej ich najnowszą płytę: "Carnival is Forever". Zdjęcia i nagrania z lądowania na Okęciu obiegły już cały świat. Z powodu awarii samolot musiał lądować bez podwozia. Na szczęście nikt z pośród pasażerów i załogi nie ucierpiał. Pilot, Tadeusz Wrona został za ten niezwykły wyczyn obwołany bohaterem.

Boeing 767 Emergency Landing, Warsaw 01.11.2011 - WYDANIE SPECJALNE TVN24

Piotr Dymiński
Foto:
myspace.com/decapitated, Ryszard Raszplewicz (rockmetal)

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?