KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2012/03/07/a

Pierwszy asfalt w tym sezonie

Powracamy do tematu rozkopanej ul. Pużaka, który poruszaliśmy w styczniu. Mieszkańcy alarmowali, że do tej pory nie rozwiązano wszystkich problemów, twierdzą, że władze „nie dotrzymały umowy”. Inwestor zapewnia, że w najbliższych dniach ulica będzie w pełni przejezdna. Asfaltowy dywanik planowano położyć już wczoraj (06.03.), przeszkodził powrót mrozów. Układanie dywanika ruszyło dziś (07.03.) późnym popołudniem.

REKLAMA


alt

W połowie stycznia pisaliśmy o „bagnie” na ul. Pużaka - zobacz tutaj. Mieszkańcy skarżyli się na wszechobecne błoto, zalewające jezdnie i chodnik. Kolejny problem to sama jezdnia pozbawiona asfaltowej nawierzchni, pełna dziur. Zwracali tez uwagę na uciążliwą bazę firmy wykonawcy oraz hałdę ziemi zwiezionej z wykopów - To jest ziemia z wykopów przy remoncie kanalizacji – mówili zaznaczając, że ta ziemia dosłownie śmierdzi, a pył roznoszony przez wiatr może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

alt
Stan nawierzchni w styczniu 2012

Problemy miały zostać rozwiązane do końca stycznia, jednak uniemożliwiło to nadejście prawdziwej zimy, mrozów i opadów śniegu. Teraz mrozy odpuściły, pogoda jest już wiosenna, dlatego postanowiliśmy ponownie zająć się tematem.

- Nie dotrzymano terminów, jest już marzec – mówi pan Eugeniusz, który w styczniu został przyjęty przez prezydenta w sprawie ul. Pużaka – ja chętnie zaproszę pana prezydenta na spacer ul. Pużaka i na kawę. Niech pan prezydent zobaczy jak się tutaj mieszka, szczególnie, gdy zaczyna pracować ciężki sprzęt – mówi pan Eugeniusz. Sami odczuliśmy niewielką próbkę pracy walca i zagęszczarki, gdy w domu pana Eugeniusza zaczęła się trząść podłoga i dzwoniły szklanki w szafce – to jest może 10% mocy - mówił pan Eugeniusztutaj szklanki leciały – dodał.

alt
Poniedziałek, 5 marca 2012 - prace przygotowawcze pod nowy dywanik asfaltowy.

O komentarz zapytaliśmy także prezydenta
Problemem jest to, że  prace były kontynuowane, podczas  największych opadów  tworzących błoto.  Zdaję sobie sprawę, że  nie mieszka się przyjemnie w otoczeniu takich rozkopów, błota i jeszcze wielkiej hałdy za domem.  Staramy się rozwiązać ten problem. Wyznaczyliśmy teren na przeniesienie hałdy (w rejon ul. Lotników), ale  rekordowe mrozy , które zamieniły hałdę w skałę po prostu to uniemożliwiły. Teraz przy plusowych temperaturach sprawa na pewno zostanie załatwiona. Proszę mieszkańców o jeszcze chwilę cierpliwości. Niestety, jesienią nie udało się już wypełnić braków jezdni masą asfaltową, ponieważ otaczanie nie produkowały już asfaltu.
- mówi prezydent Piotr Przytocki.

W ostatnich dniach ruch na ul. Pużaka odbywał się wahadłowo. Przygotowywano podkład pod asfaltowy dywanik. Dziś poruszanie się po tej ulicy był utrudniony. Kierowcy starali się unikać jazdy po pasie pozbawionym nawierzchni. Na samym skrzyżowaniu z ul. Czajkowskiego dochodziło z tego powodu do poważnych trudności. Niekiedy samochody wyjeżdżające z ul. Pużaka blokują możliwość wjazdu w tę ulicę. Tym samym powodowało to zablokowanie ruchu również na ul. Czajkowskiego i powstawanie korków.

{vimeo}38105783{/vimeo}

O sytuację pytamy w MPGK – Wykonawca uruchomił już otaczarnię masy bitumicznej – mówi Jan Guzik, dyrektor do spraw technicznych w MPGK Krosno – asfalt miał być położony już wczoraj, ale z powodu powrotu przymrozków nie udało się uzyskać odpowiedniej temperatury. Mimo wszystko wykonawcy należy się uznanie, za to, że stara się rozwiązać problem. Gdzie indziej produkcja asfaltu ruszy zapewne dopiero w kwietniu – dodaje Jan Guzik. Jak dowiedzieliśmy się, asfaltowy dywanik na ul. Pużaka będzie tylko tymczasową prowizorką – Chodzi o uzupełnienie nawierzchni i zapewnienie przejezdności – mówi Jan Guzikdotyczy to skrzyżowania z ul. Czajkowskiego i odcinka ul. Pużaka.

Jan Guzik z MPGK mówił o najbliższych dniach, a nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że asfalt może zostać już dziś, 7 marca. Nasze informacje potwierdziły się. Po godzinie 17 ruch ponownie odbywał się wahadłowo, pracownicy firmy „Machnik” kładli dywanik asfaltowy.

Wspominana hałda ziemi została usunięta, wykonawca stopniowo przenosi też swoją bazę. Pracownicy usuwali dziś błoto z chodnika. Mieszkańcy pozostają krytyczni wobec tych działań – Więcej z tego kurzu, niż pożytku – mówili mieszkańcy i zastanawiali się jak długo jeszcze to potrwa.

{gallery}wiadomosci/2012/03/07/a{/gallery}

Piotr Dymiński
Foto:
Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

27 komentarzy

 • hoirak

  będę się cieszył jak będzie zupełnie skończona inwestycja

  Zgłoś nadużycie hoirak piątek, 09, marzec 2012 00:37 Link do komentarza
 • publiczny

  Ludzie, zamiast sie cieszyć z asfaltu wy narzekacie?? ...to nie ludzie to wilki...

  Zgłoś nadużycie publiczny czwartek, 08, marzec 2012 19:48 Link do komentarza
 • Jagus

  inwestycja jak najbardziej potrzebna, dość długo się to ciągneło w moim odczuciu ale wazne ze jest :)

  Zgłoś nadużycie Jagus czwartek, 08, marzec 2012 15:29 Link do komentarza
 • leniwiec

  a krosnocity napisze jeszcze o ostatnim "mlecyku" w sezonie??

  Zgłoś nadużycie leniwiec czwartek, 08, marzec 2012 10:59 Link do komentarza
 • exx

  dokladnie, krosnocity pisze najlepsze rzeczy no i najszybciej

  Zgłoś nadużycie exx czwartek, 08, marzec 2012 10:41 Link do komentarza
 • Misio z zoo

  Jako zdolny miś prowadzący samochód jestem zadowolony z tego asfalciku :) Na pewno lepszy niz błoto i dziury, które tam były jak na wybiegu u dzika...

  Zgłoś nadużycie Misio z zoo czwartek, 08, marzec 2012 09:52 Link do komentarza
 • cas

  "Są ludzie, którym nigdy nie dogodzi:
  Nie robią - źle.
  Robią - źle." - dokladnie..dogodzi komus ?

  Lepiej chyba zeby kladli nie ??

  Zgłoś nadużycie cas czwartek, 08, marzec 2012 09:32 Link do komentarza
 • jojtam

  Moim zdaniem KrosnoCity to najlepszy portal w mieście . dużo wartosciowych informację. pisane na temat i zupełnie inaczej jak na ......
  kamil

  Zgłoś nadużycie jojtam czwartek, 08, marzec 2012 03:46 Link do komentarza
 • morsy_foki i inne_gady

  Ludzie, krosno24 relacjonuje A, krosno city B – pokazali jak sprawa wyglądała i wygląda obecnie. I o takich sprawach powinno być głośno. Nie ma tu ani kłamstwa ani naciągania – kto tam jeździł to sam widział. Po co te dyskusje – i mieszkańcy mają rację i robotnicy jakoś musieli to robić, z pewnością można śmiało powiedzieć o braku dobrej organizacji robót, a kto za to odpowiada to już inna bajka. Jest asfalt i to chyba najważniejsze a wnioski z tego bałaganu niech wyciągną ci co za to odpowiadają bo faktycznie jak ktoś tu już napisał dziur w Krośnie przybywa jak grzyby po deszczu więc czas najwyższy zabrać się za robotę.

  Zgłoś nadużycie morsy_foki i inne_gady czwartek, 08, marzec 2012 01:40 Link do komentarza
 • stokrotka

  Jak czytam te niektóre komentarze, to żal mi...
  Zanim coś ktoś napisze to może lepiej niech się zastanowi... albo wyłączy komputer...

  Zgłoś nadużycie stokrotka czwartek, 08, marzec 2012 00:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?