Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Burza nad Krosnem. Połamane drzewa i pożar

W środę (22.08) tuż przed godziną 15:00 nad Krosnem i okolicami przeszła burza z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi, która pozostawiła po sobie wiele poniszczonych drzew i konarów. Do kilkunastu interwencji wyjeżdzali krośnieńscy strażacy. W działaniach brała udział również jednostka OSP Dukla, w tym w pożarze.

REKLAMAalt

- Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej w zakresie usuwania skutków nawałnicy trwały od godz. 15:01 do godz. 21:24. – informuje bryg. Mariusz Kozak, naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

alt

W tym czasie zostały usunięte powalone drzewa lub połamane gałęzie zwisające nad drogami i chodnikami w 21 miejscach, z czego 20 na terenie miasta Krosna i 1 w miejscowości Cergowa (działała OSP Dukla). W 4 przypadkach konieczne było prowadzenie prac na wysokości z użyciem podnośnika hydraulicznego SH 30 (ul. Skłodowska, Krakowska, Piłsudskiego i Balkonowa).

alt

Ponadto drzewa zostały powalone m.in. na ul. Żwirki i Wigury, Leśna, Krakowska, Popiełuszki, Pużaka. - W dwóch przypadkach doszło do upadku oberwanych gałęzi na pojazdy osobowe, tj. na ul. Czajkowskiego i Naftowa. Nikt nie doznał obrażeń – dodaje bryg. Mariusz Kozak.

alt

W działaniach na terenie miasta Krosna brały udziały zastępy z KM PSP Krosno 3 pojazdy i 11 strażaków, oraz  3 jednostki ochotniczych straży pożarnych, tj. OSP Turaszówka, Polanka i Suchodół w łącznej ilości 3 pojazdów i 14 strażaków.

alt

Jednostka OSP Dukla została zadysponowana do zalewanej klatki schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. 3 Maja w Dukli, a następnie do pożaru w miejscowości Teodorówka, który powstał na poddaszu od wyładowania atmosferycznego. Pożar został ugaszony w fazie jego początkowego rozwoju i nie doszło do powstania większych strat.

red., psp
Fot. Piotr Dymiński, Mateusz Głód, (psp)

7 komentarzy

 • a

  Wszyscy się zastanawiają nad trąbą powietrzną, a strażakom to nikt nie podziękuje za ratowanie budynków, udrażnianie dróg itp. Dobra robota panowie strażacy

  Zgłoś nadużycie a sobota, 25, sierpień 2012 01:42 Link do komentarza
 • barnaba

  super że informacje przekazuje się w takim terminie - inne były zajęte?

  Zgłoś nadużycie barnaba piątek, 24, sierpień 2012 23:34 Link do komentarza
 • maro

  Tych trąbek powietrznych bywa wiele, właściwie to bez problemu można je zauważyć jak liśćmi zamiatają, jak jest taka pogoda jak we środę i dzisiaj pewnie można je było widzieć wyraźnie bo lej otoczyły kropelki deszczu i nic w tym dziwnego. Mam czterdzieści lat i potwierdzam, że podobne zjawiska widziałem nad jeziorem na Kaszubach, ale nigdy u nas, a przyczyn tym razem zdaje się należy szukać w fakcie, że znaleźliśmy się na styku dwu frontów atmosferycznych zimnego i ciepłego. Coś o tym mówiono w radio.Dzisiejszy deszcz też nie należał do lekkich, u Sąsiadów połamało wielką jabłoń, a we środę ten jak na Kaszubach mawiają diabelski wiatr urwał dwumetrową końcówkę świerka ze szpaleru i choć drzewo nosiło ślady choroby w miejscu przerwania, to jednak jest to świadectwo nielichej siły. A dziś w czasie tej popołudniowej burzy miałem nielichą przyjemność chować na gwałt samochody w tym gradzie - to była dopiero przygoda!

  Zgłoś nadużycie maro piątek, 24, sierpień 2012 22:12 Link do komentarza
 • teresia

  na polance kolejny cud tym razem traba i co jeszcze wymyslicie

  Zgłoś nadużycie teresia piątek, 24, sierpień 2012 20:04 Link do komentarza
 • mania

  to nie dowierzanie naprawde widzialam ten lej ja nie wiedzialam ze tak mocna sile to moze miec

  Zgłoś nadużycie mania piątek, 24, sierpień 2012 20:01 Link do komentarza
 • tajshi

  nie wiem czy ktoś w ten czas widział dziwną chmurę, która się obracała, dokładnie nad ul szklarską w Krośnie. Przejeżdzałem tamtędy i byłem w szoku... nie jestem jakimś synoptykiem, ale na moje oko był to lej wokół którego wszystko się kręciło... Zresztą sam fakt co ten wiatr, gradobicie narobiło na samej ul. Popiełuszki świadczy o potędze natury. Przyznam że odkąd żyje nigdy czegoś takiego nie widziałem.. Czy jest jeszcze ktoś kto widział ten lej?. I dlaczego Portal dopiero teraz o tym napisał..

  Zgłoś nadużycie tajshi piątek, 24, sierpień 2012 16:33 Link do komentarza
 • maro

  W Polance burza nadeszła w czasie marszu konduktu pogrzebowego i zapewniam - uczestnicy tego wydarzenia na pewno go nie zapomną, bo efekty tego gwałtownego szkwału (może tak właśnie wyglądał feralny biały szkwał sprzed lat na jeziorach mazurskich), nie dorównują jego widokowi w trakcie trwania zjawiska. Ten huk i biała pięść deszczu i jeszcze te gałęzie, które tak po prostu spadły na drogę - bez ostrzeżenia, po prostu krótki trzask i łup...
  Tego na pewno nie zapomnę...

  Zgłoś nadużycie maro piątek, 24, sierpień 2012 13:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj